Kolory lata

tytulowa55

Lato kojarzy się z beztroską wakacji i błogim spokojem, poczuciem wolności od obowiązków, nauki i porannego dźwięku budzika. Jest to czas miłego rozleniwienia i oddania się przyjemnościom obiecywanym przez chłodną wodę głębokiego morza, pełne słońca plaże oddychające ciszą ziemi i wypełnione gwarem sprzedawców topniejących w upale lodów na patyku.

Złote światło, które każdego ranka budzi swoim przyjemnym ciepłem i niesioną przez siebie energią. Rozlewa się po ulicach, oświetla twarze ludzi, nadaje blasku bujnej zieleni, zamienia piasek w złoty pył, dodaje energii i ochoty do zabawy.

Lato ma smak utkany barwną urodę słońca. Lśniące, pełne wody pod przejrzystą skórką czereśnie, tajemnicze, czarne wiśnie, których woń przekracza to, co ziszczało się w smaku, słodkie truskawki będące przejawem czystej poezji. Owoce dojrzewające w pełnym słońcu mają w sobie pewien nieuchwytny aromat, jakby przenikające je promienie zostawiały w ich miąższu swój zapach i słodycz.

Czas spędzony na wsi, stare domy, polerowane wiatrami wielu dni, wypełnione refleksami wszelkiej atmosfery, echami, wspomnieniami barw, rozproszonymi w głębi kolorowej pogody. Chwila  uciszenia, ukojenia wewnętrznego oraz błogiej pogody ducha.

Słoneczna kąpiel dnia, błękit nieba, smak mrożonej herbatę z lodem oraz zanurzone stopy w chłodzie wody, sprawiły, że nabrałam ochoty na przygotowanie plakatów z motywami kojarzącymi się z okresem wakacyjnym.

Wakacyjne dekoracje rozwieszone w domu przypominają o spokojnych chwilach, które miałam, i które być może, jeszcze na mnie czekają. To krótkie momenty lenistwa, to codzienna, zasłużona nagroda.

latosunshine

latobeach and sea

latosummer

lato love watermelon

latocatch the sun

latowater

Jeżeli podobają Ci się grafiki mojego autorstwa, możesz je kupić w moim sklepie na DaWanda.

CC

XOXO

Małgorzata