Państwa – Miasta

Dawno, dawno temu, gdy dzieci spędzały dużo czasu na świeżym powietrzu i po prostu bawiły się ze sobą. Kiedy osiedla nie były grodzone, kiedy biegało się z kluczem zawieszonym na szyi, a centrum towarzyskim podwórek był wysoki trzepak. 

Z rówieśnikami do ciemnej nocy jeździłem na rowerze, bawiłam się w sklep, berka i podchody, grałam przed domem w gumę, dwa ognie, w klasy, skakałam na skakance, budowałam dom lub bazę na dworzu – z reguły były to gęste krzaki z tajnym przejściem do ich środka, z pieńkiem lub kamieniem, na którym można było usiąść, pooglądać książki z obrazkami, pogadać o  jakże ważnych dziecięcych sprawach.

Oczywiście były też gry i zabawy odpowiednie na szarą, deszczową pogodę. Wtedy bawiłam się w domu w teatrzyk cieni rzucanych na ścianę, w chowanego, gry planszowe – eurobiznes, grzybobranie, chińczyka, warcaby, bierki a także karcianą wojnę. Nie mogło zabraknąć różnego rodzaju gier słownych, zabawy w skojarzenia, gry w państwa-miasta, statki czy kółko i krzyżyk. Nie było wtedy komputerów, kablówki, a nawet i telewizora w wielu domach.

Od jakiegoś czasu podczas spotkań ze znajomymi gramy w państwa – miasta, dlatego postanowiłam, że przygotuję ilustrowaną planszę tej lubianej przez nas gry. Zabawa ma kilka ważnych zalet, przede wszystkim może w niej brać udział dowolna liczba osób, dodatkowo zmusza do myślenia i poszerza wiedzę gracza. Jest to też świetna rozrywka dla całej rodziny bądź wspólne spędzenie czasu ze znajomymi.

Gra towarzyszyła nam podczas mojego spotkania imieninowego, gdzie miałam przyjemność gościć najbliższe mi osoby. Przygotowałam dla nich pyszne jedzenie – kurczak murgh tandoori, który podałam z sałatką z cukinią, kaszą bulgur i kozim serem. Była również lekka sałatka z gruszką, awokado i winogronami, a także tarta z tuńczykiem. Oprócz tego upiekłam sernik z tapioką i zrobiłam torcik truflowy, dodając do niego maliny.

Sądze, że moi goście nie wyszli z przyjęcia głodni oraz, że dobrze się u mnie czuli i jeszcze lepiej bawili!

GRA PAŃSTWA-MIASTA

Możesz z niej korzystać tylko dla użytku własnego. Będzie mi miło, jeśli pokażesz ją swoim znajomym i bliskim. Gra państwa – miasta przygotowana została w wysokiej jakości druku i dostosowane do formatu A4.

Jeżeli podobają Ci się grafiki  mojego autorstwa i je pobierasz do wydrukowania, będzie mi niezwykle przyjemnie jeśli polubisz stronę Depth of souls na Facebooku.

.

Przypomnij sobie swoje dzieciństwo i zagraj ze znajomymi.

Udanej zabawy!