Zielenie i fiolety – Jajka wielkanocne

Malowanie jajek to jedno z najprzyjemniejszych wspomnień z dzieciństwa. Gdy już praktycznie wszystko było w domu gotowe – posprzątane, ciasta upieczone,  potrawy przygotowane do wspólnego świętowania… zasiadaliśmy do dekorowania pisanek. Dziadkowie barwili jajka na czerwono w łupinach cebuli. Tata z użyciem drobnych narzędzi wydrapywał cudowne wzory.

Na tego typu dekoracje brakuje mi niestety czasu. Jednak chętnie przygotowuję dekoracyjne jajka, które układam na ceramicznej paterze wśród hiacyntów, szafirków oraz białych tulipanów. W tym roku sięgnęłam po fiolety i zielenie w wielu odcieniach. Według mnie, takie zestawienia kolorystyczne jest bardzo trudne, jednak efekt końcowy jest przepiękny.

Jajka wykonane z akrylu mające 10 cm i 12 cm, ręcznie zdobione przy pomocy techniki decoupage oraz ornamentów wykonanych z użyciem  konturówki oraz brokatu w kolorze jasnej zieleni, ciemnej zieleni i fioletu. Jajka z motywem uroczych dzieci w otoczeniu fioletowych kwiatów i kurczaków, zostały dodatkowo ozdobione spękaniami w kolorze złotym.

.