Ametysty i bzy – Tapeta na pulpit

Sterczą sztorcem,
Gruboziarniste i mokre,
Stokrotne, gotowym wierszem, radośnie rozrosłe bzy. O szóstej rano wstałaś,
Dziewczyno z prężnym sercem,
I łamiesz, z miłości dla mnie, promieniejące bzy.

Tak wcześnie i już tak gorąco,
A cóż dopiero w południe,
Gdy jeszcze mocniej w nozdrza uderzą zerwane bzy!
Dziewczyno na palcach wspięta,
Której ręce tak czule,
Z taką nadzieją chwytają coraz pełniejsze gałęzie!
Dziewczyno bardzo szczęśliwa,
Z listem wycałowanym,
Z listem okrutnie krótkim,
Cóż na niemiłość poradzę?

Trzęsę się twoim szczęściem
I drżę jak targane bzy. [1]

Lubię najróżniejsze zapachy, które przypisuję miejscom, sytuacjom oraz ludziom. Często dany zapach przynosi jakieś wspomnienia. Zapach skoszonej trawy, ziemi po letnim deszczu, ciasta drożdżowego z truskawkami, zapach lasu i łamanych gałązek świerkowych, wilgotny zapach jeziora… nie sposób ich nie lubić! Wszystkie tak intensywne, zapadające w pamięć, rozbudzające zmysły.

Zapach bzów jest dla mnie magiczny. Pachnie tak słodko, pachnie młodością, radością, beztroską… Działa na mnie jakoś tak uspokajająco! Pościnałam kilka naprawdę okazałych gałązek z milionem drobnych kwiatów w kolorze ciepłej purpury. Rozstawiłam je w każdym kącie mieszkania, aby móc w każdej chwili chłonąć  ich zapach.

Pamiętam ogromne pęki lilaka zrywane w pośpiechu w ogrodzie dziadków. Postawione w wazonie na długo utrwalały wspomnienia, wciąż przypominając swym zapachem o najpiękniejszych chwilach. Nie bez powodu kojarzą się z wiosną i pasują cudownie do majowego klimatu. Piękne fioletowe bzy stały są motywem tapety na pulpit, by cieszyły oczy jeszcze dłużej.

Natura zachwyca mnie co roku i to jest właśnie piękne! Cieszy mnie każda nowa roślina, każdy maleńki pąk, który powoli rozkwita, noszone wiatrem zapachy traw i kwiatów oraz ciepłe słońce.  Cudownie jest czerpać energię z natury i wszystkiego co wokół! Mam poczucie, że wszystko od teraz będzie lepsze, inne, że wszystko zaczyna się od nowa.

[1] Julian Tuwim, Erotyk o bzach

TAPETA NA PULPIT

 1280×720, 1280×800, 1280×960, 1366×768, 1600×900, 1600×1200, 1680×1050, 1680×1200,  1920×1080, 1920×1200, 1920×1440

Możesz z niej korzystać tylko dla użytku własnego. Będzie mi miło, jeśli pokażesz ją swoim znajomym i bliskim. Tapeta na pulpit została przygotowana w wielu rozdzielczościach.

Jeżeli podobają Ci się grafiki  mojego autorstwa i je pobierasz do wydrukowania, będzie mi niezwykle przyjemnie jeśli polubisz stronę Depth of souls na Facebooku.

Będzie mi szalenie miło jeśli zajrzysz także do mojego sklepu na Facebooku. Zapraszam do  Depth of souls collection. 

.

Cieszmy się tą chwilą oddechu.