Art Déco – Naszyjnik z druzami pirytu, lapis lazuli i kroplą jadeitu

Biżuteria w stylu  Art Déco zachwyca wyrafinowaną prostotą. Doskonałe proporcje przyciągają wzrok i przenoszą do współczesności glamour lat 20. Pełna jest symetrycznych brył,  kunsztownych konstrukcji oraz silnych kontrastów barw. Wyroby tamtego okresu są niezmiernie nowoczesne w wyrazie i ponadczasowe.

Ogromnie się zaangażowałam tworząc pokaźnych rozmiarów naszyjnik w stylu Art Déco. Wykorzystałam niezwykłej urody nieregularne druzy pirytu połączone z niewielkimi lapis lazuri. Dobrałam koraliki w odcieniach brązu, antycznego złota, srebra i aluminium oraz koraliki w kolorze ultramaryny i lazurytu.

W swojej pracy wykorzystałam figury geometryczne, co więcej można też zauważyć dążenie do symetrii. Naszyjnik charakteryzuje się prostą i uporządkowaną formą, typową dla stylu Art Déco. Aby dopełnić swoje dzieło, sięgnęłam po fasetowaną kroplę jadeitu w kolorze błękitu Turnbulla.

Jest to praca, która powstała dzięki mozolnej pracy moich rąk, gdzie poświęciłam długie godziny na wszywaniu miliona maluteńkich, kolorowych i bardzo błyszczących koralików. Włożyłam w jej wykonanie całą swoją wrażliwość oraz ogromny kawałek serca.

Naszyjnik w całości wykonany ręcznie. Wisior został wykonany w technice haftu koralikowego oraz haftu chaotycznego. Kamienie naturalne – druzy pirytu oraz lapis lazuli zostały obszyte ściegiem peyote z użyciem szklanych koralików w kolorze brązu antycznego, srebrnym oraz aluminium. Naszyjnik ma wymiary 14×8cm oraz kroplę jadeitu w kolorze ultramaryny o długości 3cm.

Przygotowany przeze mnie naszyjnik zgłaszam do sierpniowego Wyzwania Szuflady, którego tematem jest styl Art Déco. Mam nadzieję, że sprostałam zadaniu.

.

Love,