Domino

Bardzo lubię projektować grafiki przeznaczone dla najmłodszych. Z ogromną przyjemnością stworzyłam kolejną grę, którą udestępniam do pobrania i wydrukowania za darmo. Jako dziecko niemalże codziennie wieczorem rozgrywałam z siostrą i rodzicami rundę w Chińczyka, zaś z dziadkiem bardzo często grałam w Wojnę. Niekiedy z M. spędzamy cały wieczór na rozgrywce w Monopol, Leśne Duchy bądz Azul. To naprawdę relaksujący dla nas czas!

Gra Domino składa się z dwudziestu ośmiu płytek z ilustracjami zwierząt oraz zaznaczoną liczbą oczek. Zwierząt jest siedem, po jednym dla każdej z liczb. Znajdziemy rudowłosego lisa zwiniętego w kłębek, silnego dzika, pięknego motyla pawie oczko, zabawną wiewiórkę, subtelnego zająca, ślimaka z rogami wystawionymi do słońca oraz skoczną sarenkę. Wszystkie namalowane przy użyciu akwareli, w ciepłych i radosnych barwach.

Gra polega na tym, że wszystkie płytki rozkłada się na płaskiej powierzchni, odwrócone obrazkami do dołu, następnie każdy z graczy losuje maksymalnie siedem kamieni. Gracz rozpoczynający grę wykłada dowolny klocek, a pozostali gracze dokładają kolejno kamienie w taki sposób, aby stykające się pola miały dokładnie taką samą liczbę oczek. Jeśli gracz nie ma pasującego klocka, dobiera go z puli na stole. Grę wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich kamieni.

GRA DOMINO

Możesz z niej korzystać tylko dla użytku własnego. Będzie mi miło, jeśli pokażesz jeą swoim znajomym i bliskim. Gra została przygotowana w wysokiej jakości druku i dostosowana do formatu A4. Jeśli jest taka potrzeba można drukować w mniejszym formacie np. A5. Grę domino należy wydrukować na grubym papierze, każdy arkusz pojedynczo, następnie pociąć za pomocą ostrych nożyczek.

Jeżeli podobają Ci się grafiki  mojego autorstwa i je pobierasz do wydrukowania, będzie mi niezwykle przyjemnie jeśli polubisz stronę Depth of souls na Facebooku.

Będzie mi szalenie miło jeśli zajrzysz także do mojego sklepu na Facebooku. Zapraszam do Depth of souls collection oraz na Etsy.

.