Wisior w odcieniach błękitu i żółci z agatami z druzą oraz kaboszonami z żywicy

Marzą mi się wakacje nad morzem. Siedziałabym pod wielkim parasolem w białe i niebieskie paski, z okularami na nosie, popijała wodę z plastrami cytryny i czytała książki lub szyła biżuterię. Wieczorem spacer brzegiem morza i zbieranie maleńkich, białych muszli do kieszeni luźnego swetra. Cały dzień na plaży w towarzystwie fal morskich, słońca i piasku. W ciągu dnia przyjemności w postaci pieczonej ryby z frytkami i surówką, potem ogromna porcja lodów lub gofry z bitą śmietaną i owocami sezonowymi. Ach… rozmarzyłam się!

Tymczasem w mojej pracowni powstał wisior w kolorze żółtym i niebieskim. Nawiązuje zarówno do słońca i piasku oraz nieba i zimnej wody. W centrum sktywa kaboszon wykonany z żywicy z motywem słońca z księżycem w kolorze butelkowej zieleni oraz złota. Po bokach również umieściłam dwa kaboszony z żywicy i tuszy alkoholowych. Głównymi elementami są jednak niebieskie agaty z druzami mieniącymi się w słońcu. Dobrałam koraliki w kolorze żółtym i złotym, a także maleńkie koraliki w odcieniu niebieskim.

Agat jest jednym z najbardziej popularnych kamieni stosowanych w biżuterii. Charakteryzuje się ogromnym spektrum barw, dzięki domieszkom innych minerałów, m.in hematytu, chlorytu czy tlenków manganu. Agaty przynoszą nam emocjonalne bezpieczeństwo i ochronę, działają uspokajająco w trudnych chwilach. Dodają pewności siebie, uczą niezależności od innych osób. Działają jak tarcza przed negatywnymi wibracjami. Wydobywają z nas talenty. Pomagają odnieść sukces i w zdrowy sposób osiągnąć dostatek i bogactwo.

Wisior z naturalnymi agatami z druzą oraz z kaboszonami wykonanym z żywicy i tuszy alkoholowych. Kamienie oplotłam najwyższej jakości szklanymi koralikami japońskimi w kolorze złotym i niebieskim. Zawieszka ma wymiary 9x11cm.

.

XOXO