Karty kontrastowe dla niemowląt

Wraz z pojawieniem się niemowlęcia w rodzinie – przesłodkiej Łucji, zaczęły się moje poszukiwania różnego rodzaju zabawek. Większość z nich jest przepełniona wieloma kolorami i choć wyglądają pięknie, to uważam, że dla dziecka w okresie niemowlęcym są bezużyteczne. Cieszą oko, ale tylko rodziców i gości którzy je przynieśli.

System wzrokowy noworodka nie jest do końca wykształcony w momencie, gdy się rodzi. Jest to spowodowane faktem, że w życiu płodowym nie działają na niego żadne bodźce. Warto zadbać o odpowiednią stymulację wzroku dziecka, jednak należy pamiętać, by robić to stopniowo. Niemowlęta lubią proste wzory, wyraźnie zaznaczone kontury, większe rozmiary i co najważniejsze – czarno-białą kolorystykę!

Z myślą o małej Lusi przygotowałam zestaw dwudziestu ośmiu dwustronnych, kontrastowych kart w bieli i czerni z akcentem mocengo koloru żółtego, niebieskiego oraz czerwonego. Jestem przekonana, że pokazywanie kart oraz przedmiotów w określonych kolorach sprawi małej Łucji wiele radości i będzie właściwie stymulować jej rozwój.

Jeżeli podobają Ci się grafiki mojego autorstwa, możesz je kupić w moim sklepie na DaWanda.

.

Love,