Kalendarz adwentowy z okienkami

Odliczanie dni do Świąt Bożego Narodzenia niesamowicie umila oczekiwanie. Gdy byłam dzieckiem, co roku towarzyszył mi kalendarz adwentowy, którego okienka skrywały czekoladki na każdy dzień adwentu. O dziwo udawało mi się nie zjeść wszystkich czekoladek jednego dnia. Do dziś nie wiem jak tego dokonałam, gdyż szaleję na punkcie czekolady!

W zeszłym roku zaprojektowałam dość minimalistyczny kalendarz ze zwierzętami. W tym roku przygotowany kalendarz adwentowy przypomina ten czekoladowy, oprócz tego za inspirację posłużyła mi Pani Martyna prowadząca blog z kreatywnymi zabawami dla dzieci, mamarak.

Lubię oszczędną kolorystykę, co jest widoczne w wielu moich grafikach. W projekcie kalendarza adwentowego pojawił się mój ulubiony miętowy kolor, szarość oraz biel i czerń. Analogicznie do znanego i lubianego kalendarza z czekoladkami, każdego dnia należy otworzyć jedno okienko, aby sprawdzić jakie hasło kryje się w środku.

Mam nadzieję, że szczególnie dzieci będą miały każdego dnia wielką radość. Mnie samej tego typu projekty sprawiają ogromną przyjemność. Udanej zabawy!

Kalendarz należy wydrukować na grubym papierze, a następnie ponacinać na trzech krawędziach ponumerowane okienka przy pomocy ostrego nożyka introligatorskiego. Kiedy wszystkie elementy zostaną już przygotowane pozostaje ich sklejenie np. dwustronną taśmą klejącą. Należy przykleić arkusz z rysunkiem kamienic na biały arkusz z rozmieszczonymi hasłami.

pobierz

KALENDARZ ADWENTOWY W FORMIE KAMIENICY STRONA PIERWSZA, KALENDARZ ADWENTOWY W FORMIE KAMIENICY STRONA DRUGA

Możesz z niego korzystać tylko dla użytku własnego. Będzie mi miło, jeśli pokażesz go swoim znajomym i bliskim. Kalendarz adwentowy przygotowany jest w wysokiej jakości druku i mający wymiary 63×29,7cm. Można również poprosić w drukarni o wydrukowanie na arkuszach A4 i samodzielnie skleić. Najlepiej wydrukować na grubym papierze satynowym.

Jeżeli podobają Ci się grafiki  mojego autorstwa i je pobierasz do wydrukowania, będzie mi niezwykle przyjemnie jeśli polubisz stronę Depth of souls na Facebooku.

.

Niedługo pojawią się kolejne świąteczne grafiki,

Małgorzata