Jednorożce

Mam 29 lat! Każdego dnia uczę się na nowo samej siebie. Trochę już  wiem co sprawia, że czuję się dobrze, a co do granic mnie irytuje. Co jest dla mnie wygodne, a do czego za nic w świecie się nie dostosuję. Poznałam swoje granice i nikomu nie pozwolę ich przekroczyć! Mam swoje upodobania, pasje i marzenia.

Zimą lubię, gdy jest mi ciepło, otulam się wtedy kocem i piję gorącą herbatę z cytryną. Wiosną planuję najwięcej – wakacje w Toskanii lub w górach, oby było pięknie! Latem oglądam morze, zbieram muszle i jem lody pistacjowe. Jesienią noszę ogromne, miękkie swetry, lubię upiec ciasto dyniowe oraz wypić kubek kawy z mlekiem.

Lubię swoją codzienność, powtarzalne rytuały. Spędzanie wieczorów na oglądaniu kolejnych odcinków seriali, słuchanie muzyki przed snem, zasypianie na kanapie z kotami na brzuchu, jedzenie ciastek zamiast śniadania, kupowanie kolejnych książek, mimo, że nie mam na nie miejsca, krótkie, niezaplanowane wycieczki, czerwone wino o zapachu budyniu czekoladowego i tytoniu, etc.

Przypomniałam sobie, że mam tylko jedno życie, że nikt mi drugiego nie da, ani też nie przeżyje go za mnie. Dotarło do mnie, że ja też mam prawo być szczęśliwa, niekiedy zachłannie egoistyczna, ale też mogę krzyczeć, mieć gorszy dzień i popełniać błędy. Znowu wierzę, że najlepsze lata życia są jeszcze przede mną, że w końcu będzie naprawdę z górki i wreszcie zaświeci dla mnie słońce!

Uwielbiam obchodzić urodziny, a jeszcze bardziej co roku przygotowywać motyw przewodni, który towarzyszy mi na urodzinowym przyjęciu. W tym roku były to jednorożce. Przygotowałam dużą ilość dodatków i dekoracji w formie szablonów do wydrukowania, wycięcia oraz sklejenia – zaproszenia, pudełka na popcorn, pudełka na przekąski, toppery i piki, girlandę oraz pierścienie na serwetki.

Na przyjęciu urodzinowym miałam przyjemność gościć najbliższe mi osoby. Przygotowałam dla nich nie tylko kolorowy wystrój mieszkania, ale także pyszne jedzenie – hamburgery, kurczak cytrynowo-rozmarynowy, kluski dyniowe z sosem koperkowym,  sałatkę z winogronami i kozim serem, sałatkę z kaszy bulgur z cukinią, popcorn, czekoladowe babeczki z kremem czekoladowym i babeczki z kremem z białej czekolady. Tort w formie jednorożca przywiozła siostra Monika.

.

Przesyłam pozdrowienia,