Pani Radości – Naszyjnik z chalcedonami, jaspisami i karneolem

Długi czas zachwycałam się niezwykłymi pracami biżuteryjnymi z milionem błyszczących maleńkich koralików oraz kamieni naturalnych. Poczytałam, obejrzałam kilka tutoriali… i zakupiłam kamienie oraz wszelkie potrzebne akcesoria. Tak zaczęłam swoją przygodę z haftem koralikowym. Muszę przyznać, że wciągnęło mnie to bezpamięci.

Z przyjemnością spędziłam czas popijając herbatę i tworząc naszyjnik noszący tytuł Pani Radości. Wykorzystałam kolorowe półprzejrzyste kamienie naturalne. Błękitnozielone chalcedony, intensywnie żółte jaspisy oraz karneol. Dobrałam koraliki w odcieniach srebra i aluminium oraz koraliki fasetowane, które tworzą mocno błyszczący akcent.

Bardzo lubię wszelkiego typu chwosty, ogony, frędzle i przywieszki. Aby dopełnić swoje dzieło, sięgnęłam po zamszowy chwost w pięknym kolorze chabrowym. Jest to praca, w której wykonanie, włożyłam swoją wrażliwość, ciężką pracę swoich rąk oraz całe serce.

Naszyjnik w całości wykonany ręcznie z  kaboszonem z masy termoutwardzalnej. Wisior został wykonany w technice haftu koralikowego oraz haftu chaotycznego. Kamienie naturalne – błękitne chalcedony, żółte jaspisy oraz karneol zostały obszyte ściegiem peyote z użyciem szklanych koralików w kolorze srebrnym oraz aluminium. Naszyjnik ma wymiary 11×8,5cm oraz chwost w kolorze ultramaryny o długości 5cm.

Przygotowany przeze mnie wisior zgłaszam do majowego Wyzwania Szuflady o tematyce Symetrycznie! Mam nadzieję, że sprostałam zadaniu.

.

Love,