Bingo jesienne

Z moją miłością do ciepłych pledów, kociołków pełnych gorącej zupy, aromatycznych świec rozstawionych w każdym kącie mieszkania… nie da się nie lubić jesieni, szczególnie na samym jej początku. W ogrodzie wszystko maluje się czerwienią, zlotem i wrzosem, więc też wnętrze ocieplam jesiennymi barwami. Zwalniam, by cieszyć się chwilą, spokojem, muzyką i lekturą. Lubię leniwe weekendy, kiedy jest tak pięknie, że wybieramy się na grzyby, albo tak deszczowo, że z M. leżymy pod kocem, oglądamy filmy i gramy w gry planszowe.

Przygotowana przeze mnie gra składa się z dwudziestu ilustrowanych kart, dziewięćdziesięciu sześciu żetonów do losowania oraz akwarelowych krążków. Gra polega na tym, iż gracze otrzymują planszę z siatką zawierającą ilustracje. Prowadzący grę losuje żetony, pokazuje je uczestnikom zabawy i odkłada na bok, aby nie były wylosowane ponownie. Jeżeli gracz ma na swojej planszy dany obrazek, zakrywa go krążkiem. Wygrywa osoba, która jako pierwsza odnajdzie wszystkie ilustracje na swojej planszy i krzyknie Bingo!

Mam nadzieję, że spodoba Ci się taka wersja gry i przygotowane do niej ilustracje pełne kwiatów, liści, grzybów i motywów związanych z jesienią. Oczywiście grać można na wiele sposobów, wszystko zależy od wieku dziecka i jego spostrzegawczości. Na początku, aby rozgrywka nie była zbyt skomplikowana, można ograniczyć się do odnalezienia ilustracji tylko w jednej linii. Uważam, że gra jest doskonałą rozrywką dla całej rodziny, szczególnie podczas jesiennych wieczorów. Powodzenia!

pobierz

GRA BINGO – PLANSZE, ŻETONY, KRĄŻKI

Możesz z niej korzystać tylko dla użytku własnego. Będzie mi miło, jeśli pokażesz ją swoim znajomym i bliskim. Gra przygotowana jest w wysokiej jakości druku i dostosowana do formatu A4. Jeśli jest taka potrzeba można drukować w mniejszym formacie np. A5. Grę bingo należy wydrukować na grubym papierze, każdy arkusz pojedynczo, następnie wyciąć żetony i krążki za pomocą ostrych nożyczek

Jeżeli podobają Ci się grafiki  mojego autorstwa i je pobierasz do wydrukowania, będzie mi niezwykle przyjemnie jeśli polubisz stronę Depth of souls na Facebooku.

.

Niech ta jesień pachnie domem. I im zimniej będzie na zewnątrz, tym bardziej niech dom rozgrzewa nas od środka.

Małgorzata