Kolekcja kolorowa – Dopowiedzenie

Wieczory mają w sobie dużo smutku. Wczoraj, siedząc na kanapie, popijając gorącą herbatę z malinami, rozmyślałam i dumałam na temat swojego życia. Wróciły najdalesze wspomnienia. Koniec wakacji. Upalny wieczór, ziemia mocno wysuszona słońcem, rozwiewana przez wiatr. Mama zorganizowała przyjęcie w ogrodzie dla rodziny, która przyjechała do nas na całe wakacje. Po miłym spotkaniu sprzątam ze stołu, nagle świat zawirował, serce chce się wyrwać z piersi, w ustach całkowita susza. Po chwili drżenie ciała, ogromna fala strachu… to atak paniki. Przejście przez piekło. Ten jeden wieczór zmienił moje życie, naznaczył mnie swoim piętnem.

Tamtego dnia stałam się inną osobą. Zatraciłam radość życia, a w jego miejsce pojawiła się niepewność i strach. Wiele razy płakałam z bezsilności. Wciąż odnajduję się w tym wszystkim, uczę życia w niepokoju. Daję radę, zagryzam zęby i walczę. Ukojenie daje mi możliwość tworzenia. Uwielbiam przygotowywać grafiki do druku, którymi chętnie się dzielę na blogu. Kocham spokojne wieczory spędzone na szyciu biżuterii z drobnych, szklanych koralików. Cenię sobie czas spędzony leniwie, w otoczeniu kotów, z serialem oglądanym w blasku świec. Dziś jestem silniejszą osobą, wiele się nauczyłam o sobie i świecie.

Od wszelkich problemów dnia codziennego oraz o tego co dzieje się aktualnie na świecie uciekam jak tylko mogę. Na wiele godzin zaszywam się w swojej pracowni i tworzę biżuterię z cudownych kaboszonów ręcznie wykonanch z żywicy i tuszy alkoholowych oraz japońskich koralików ze szkła. Powstała kolekcja wielobarwnych zawieszek, które cudownie wyglądają zestawione z zwiewnymi sukienkami w stylu boho. Wisiory są na tyle uniwersalne, że doskonale będą się prezentować jesienią w towarzystwie wełnianych swetrów o grubym splocie i długich płaszczy.  Sami zobaczcie jakie są kolorowe, jak połyskuje w ich wnętrzu złoto lub miedz.

.

Były kiedyś dwie żaby, które wpadły do naczynia pełnego…śmietany. Od razu zdały sobie sprawę w jak beznadziejnej sytuacji się znalazły – utrzymanie się dłuższy czas na powierzchni gęstej masy było niemożliwością. Początkowo dwie żaby przebierały łapkami w śmietanie, aby dotrzeć do brzegów niewielkiego naczynia, niestety każda próba kończyła się wielkim rozczarowaniem. 
Traciły nadzieję i pomału tonęły…
Jedna z żabek, nagle powiedziała na głos:
– Już dłużej nie mogę. Stąd nie ma wyjścia!
– Nie chcę przedłużać mojego cierpienia i tak umrzemy z wyczerpania. Jaki sens ma daremne zużywanie sił?
I poddała się…
Po chwili była już na dnie białej, gęstej masy.
Druga żaba obserwując koleżankę, chwilę zamyśliła się i wykrzyknęła:
– Nie ma stąd wyjścia! Tutaj nie można ruszyć się w żadną stronę, ale nie chcę umierać! Będę walczyć do ostatniego tchu!
Mijały kolejne godziny, a żaba przebierała łapkami w tym samym miejscu.
I nagle śmietana zamieniła się w…masło!
Zdziwiona, ale ogromnie szczęśliwa żaba wypełzła z naczynia i wróciła do swojego domu. [1]
.
.

[1] Jorge Bucay, Pozwól, że Ci opowiem… Bajki, które nauczyły mnie, jak żyć. 

______
KOLEKCJA KOLOROWA

Wisior z kaboszonem wykonanym z żywicy i tuszu. Przepiękny kaboszon w kolorze pomarańczowym, miedzi i beżu oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze lawendowym, szarym oraz pomarańczowym. Oprócz tego uszyłam koronkę wykorzystując szare i lawendowe koraliki. Zawieszka ma średnicę 6,5cm.

Wisior z kaboszonem wykonanym z żywicy i tuszy alkoholowych. Przepiękny kaboszon w odcieniach zieleni, błękitu oraz złota oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze złotym, srebrnym oraz zielonym. Oprócz tego użyłam koraliki fasetowane w kolorze szmaragdowo-niebieskim. Zawieszka ma średnicę 6,5cm.

Wisior, którego centrum stanowi kaboszon z żywicy o błyszczącym wykończeniu w kolorze niebieskim zmieniającym się w fiolet i róż pod pływem światła. Przepiękny kaboszon oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze srebra, złota i miedzi. Ponadto w pracy użyłam koraliki fasetowane w odcieniach brązu, miedzi i złota. Zawieszka ma średnicę 5cm.

Wisior z kaboszonem wykonanym z żywicy i tuszu. Przepiękny kaboszon w odcieniach fioletu i miedzi oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze lawendowym, pomarańczowym i miedzianym. Oprócz tego uszyłam koronkę wykorzystując lawendowe koraliki. Zawieszka ma średnicę 6,5cm.

Wisior z kaboszonem wykonanym z żywicy i tuszy alkoholowych. Przepiękny kaboszon w odcieniach zieleni,  błękitu  i miedzi oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w niebieskim i miedzianym. Oprócz tego uszyłam koronkę z koralików w kolorze niebieskim i terakoty. Zawieszka ma średnicę 6,5cm.

Wisior z kaboszonem wykonanym z żywicy o błyszczącym wykończeniu. Przepiękny kaboszon w kolorze białym zmienia się w odcienie zieleni i złota pod wpływem światła. Kaboszon oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze złotym i srebrnym. Oprócz tego uszyłam koronkę wykorzystując złote, srebrne i zielone koraliki. Zawieszka ma średnicę 5,5cm.

Wisior z kaboszonem wykonanym z żywicy o błyszczącym wykończeniu. Przepiękny kaboszon w odcieniach zieleni butelkowej, różu oraz fioletu oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze białym i brązu o kolorowym połysku. Oprócz tego uszyłam koronkę wykorzystując białe i kolorowe koraliki. Zawieszka ma średnicę 6,5cm.

Wisior, którego centrum stanowi kaboszon z żywicy i tuszy alkoholowych. Przepiękny kaboszon oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze złota i zieleni. Ponadto w pracy użyłam koraliki fasetowane w odcieniach zieleni i złota. Zawieszka ma średnicę 4,5cm.

Wisior z kaboszonem wykonanym z żywicy i tuszu. Przepiękny kaboszon w kolorze pomarańczowym, czerwonym i fuksji oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze ecru i brązowym. Ponadto w pracy użyłam koraliki fasetowane w kolorze szaro-brązowym. Zawieszka ma średnicę 6,5cm.

Wisior z kaboszonem wykonanym z żywicy i tuszy alkoholowych. Przepiękny kaboszon w odcieniach zieleni, błękitu oraz złota oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze ecru i brązu o kolorowym połysku. Oprócz tego uszyłam koronkę wykorzystując ecru i kolorowe koraliki. Zawieszka ma średnicę 5cm.

Wisior z kaboszonem wykonanym z żywicy o błyszczącym wykończeniu. Przepiękny kaboszon w odcieniach błękitu i różu oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze białym, różowym i niebieskim. Oprócz tego uszyłam koronkę wykorzystując białe i niebieskie koraliki. Zawieszka ma średnicę 6cm.

Wisior z kaboszonem wykonanym z żywicy i tuszu. Przepiękny kaboszon w kolorze pomarańczowym, czerwonym i miedzi oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze pomarańczowym i miedzianym. Oprócz tego uszyłam koronkę wykorzystując szaro-brązowe i czerwone koraliki. Zawieszka ma średnicę 6,5cm.

.

Wczoraj doszłam do wniosku, że w życiu należy stawiać odważne kroki, iść do przodu i próbować!

XOXO