Summer Time – Kolaż cyfrowy

Termometry za oknem wskazują coraz wyższe temperatury, dlatego musimy odpowiednio się przygotować do letnich upałów. W mojej szafie królują zwiewne sukienki w kwiaty i lekkie sandałki. Lubię spędzać czas na łonie natury, nad jeziorem lub w lesie, jest tam o wiele chłodniej niż w nagrzanych murach miasta. Biorę ze sobą ulubioną książkę, wodę z cytryną i listkami mięty, w pudełko szykuję sałatkę z kaszy bulgur, z cukinią krótko podsmażoną z oregano, z jajkiem poszetowym i serem kozim. Gdy ostre słońce zaczyna ustępować odsłaniam ramiona i twarz wyciągam w stronę słońca.

Uwielbiam długie i ciche wieczory, gdy nic nie muszę, a jednak wszystko mogę. Mogę poświęcić się projektowaniu kolejnych kolorowych grafik na komputerze. Na uszy zakładam słuchawki i włączam ulubioną muzykę. Ostatnio coraz chętniej sięgam po utwory z reperturu włoskich zespołów rockowych. Dzwięki gitary i śpiące miasto powodują, że naprawdę odpoczywam, nawet kiedy pracuję. Kubek wypełniam herbatą z owocami dzikiej róży, owocami aronii oraz kwiatami hibiskusa. Popijam gorący napój, po którym uśmiech rysuję się na mojej twarzy. Czuję się błogo i lekko.

Soczyste pomarańcze, dojrzałe w słońcu śliwki, kwiaty lilii królewskiej, papugi w kolorze zieleni, żółci i błękitu, zielone liście… to wszystko znależć można w moim najnowszym kolażu zatytułowanym Summer Time. Plakat utrzymany jest w ciepłej, słonecznej kolorystyce z przewagą zieleni. Projektowanie daje mi poczucie wolności i sprawia niesamowitą radość. Cieszy mnie perspektywa zbliżających się wakacji, lodów jedzonych na powietrzu, truskawek z jogurtem i ciepłego wiatru rozwiewającego włosy. Mam nadzieję, że uda mi się wykorzystać ten czas w odpowiedni sposób.

Summer Time, kolaż cyfrowy, 100x70cm

Jeżeli podobają Ci się grafiki mojego autorstwa, możesz je kupić w moim sklepie Depth of souls collection na Etsy.

.

Uściski,