Szkatułka ze słonecznikami w kolorze butelkowej zieleni i turkusu

Kuferek wykonany z niewykończonego, surowego drewna sosonowego zyskał indywidualny, a tym samym niepowtarzalny charakter. Bardzo lubię styl vintage, po który chętnie sięgam w swojej twórczości. Szkatułka z przecierkami oraz delikatnymi postarzeniami, lekko przybrudzona, z subtelną warstwą patyny. Wykonałam ją w kolorze zieleni butelkowej i turkusu. Naprawdę pięknie się prezentuje. Myślę, że będzie idealna jako eleganckie pudełko na biżuterię, rodzinne fotografię lub kobiece skarby.

Wieko szkatułki ozdobiłam używając papierowej serwetki przeznaczonej do decoupage z motywem cudnej urody słoneczników i drobnych zielonych gałązek. Dodatkowo wykonałam klasyczne spękania używając preparatu o formule dwuskładnikowej. Powstałe spękania wypełniłam patyną w kolorze antycznego brązu. Boki i środek kuferka pomalowałam farbą akrylową w kolorze butelkowej zieleni i błękitu o odcieniu turkusowym. Z pomocą szablonu i wosku zrobiłam ozdobne ornamenty.

Wnętrze kuferka pomalowałam farbą akrylową w odcieniach zieleni i turkusu. Wszystko postarzyłam nieznacznie ciemną patyną w kolorze antycznego brązu. Całość polakierowałam dwukrotnie szklącym, bezbarwnym lakierem rozpuszczalnikowym. W środku również znalazły się słoneczniki umieszczone na owalnej tabliczce. Myślę, że całość prezentuje się naprawdę pięknie. Praca nad kuferkiem była dla mnie bardzo przyjemna, a efekt końcowy jest satysfakcjonujący.

Szkatułka o wymiarach 30x25x10cm ręcznie zdobiona, z pięknymi słonecznikami, z ornamentami wykonanymi od szablonu, przetarciami, spękaniami i schlapaniami.

.

Utulam,