Imaginacja – Kolaż cyfrowy

Jesień przyszła pełna kolorów i darów. Zapraszam ją do wnętrza mieszkania. Lubię tworzyć aranżacje pełne kolorowych liści, sadzić fioletowe i białe wrzosy w pięknych ceramicznych donicach, a na parapetach ustawiać dynie we wszelkich kolorach i rozmiarach. Niestety czasami jakaś smutek się wkrada, pewnie przez ciągłą deszczową pogodę i szarość za oknem. Jednak na chandrę nie ma nic lepszego niż dobre jedzenie. Jak brzuch pełny to i od razu perspektywy lepsze i radośniejsze. Gulasz wołowy z warzymami korzeniowymi to potrawa, którą serwuję najczęściej. Do tego frytki zapiekane z batatów i grzyby marynowane. Istny balsam na zbolałą duszę.

Jesienią w jakiś magiczny sposób na wszystko jest więcej czasu. Staram się rozpieszczać dobrą książką lub kolejnym odcinkiem ulubionego serialu. Ostatnio dużo projektuję ilustracji, ale też spędzam czas na tworzeniu biżuterii z kamieni naturalnych w technice haftu koralikowego. Kolaż Imaginacja opowiada prawdziwie jesienną historię. Wypełniony jest ciepłymi brązami i odcieniami złota. Nie mogło zabrakąć motywów roślinnych, postaci kobiecej, ptaków oraz sporych rozmiarów borowika. Jest też akcent abstrakcyjny w formie nieregularnych kół oraz fali w kolorze białym. Praca nad nim była czystą przyjemnością.

.

Myślę, że żeby docenić świat – tak naprawdę docenić, trzeba poznać pełną paletę barw emocji, różne dźwięki uczuć, aromat różnych myśli, smaki ludzkich zachowań czy dotyk przeróżnych chwil. Percepcja świata zmienia się w zależności od tego, czego doświadczyliśmy w życiu i czego doświadczamy. To trochę jak z czekoladą i kawą. Trzymając w ustach kostkę czekolady tuż przed łykiem kawy – nigdy w pełni nie poznamy wartości tej drugiej. Będziemy zachwycać się słodyczą, a napój wyda nam się gorzki. Kawa dopiero wypita w samotności nabiera znaczenia. Możemy zasmakować jej w pełni. To samo jest z życiem. To doświadczenia pokazują nam kierunki w które spoglądamy. Bo przecież szczęście to tak naprawdę nie jest to, co nas spotyka, tylko sposób w jaki to spostrzegamy, co z tym robimy i jakie wyciągamy wnioski. [1]

.

[1] Aleksandra Steć, Moja dusza pachnie Tobą.

Imaginacja, kolaż cyfrowy, 100x70cm

Jeżeli podobają Ci się grafiki mojego autorstwa, możesz je kupić w moim sklepie Depth of souls collection na Facebooku.

.

Uściski,