Alicja w Krainie Czarów – Zawieszki z różą i zegarami

Chcę już wiosny, ciepła, słońca… Mam dosyć zimna, grubych kurtek i przemoczonych butów! W dni bez słońca, to i nastrój gorszy. Nic nie poprawia mi tak humoru jak rękodzieło. Do tego kubek gorącej kawy z mlekiem oraz świeczka zapachowa w tle. Sporo czasu spędzam w pracowni, dużo robię ostatnio obrazków i drobnych zawieszek w technice decoupage, ozdabiam, postarzam, przecieram, etc., ale też spędzam czas na szyciu biżuterii. Aktualnie pracuję nad kolekcją złotych broszek z kolorowymi kaboszonami z żywicy z dodatkiem złota. Będą to niewielkich rozmarów przypinki idealne do sukienek i delikatnych sweterków w kolorach pastelowych.

Bardzo lubię wszelkiego rodzaju wyzwania organizowane dla pasjonatów rękodzieła artystycznego. Podjęłam próbę i przygotowałam zawieszki z motywem Alicji w Krainie Czarów na kwartalne wyzwanie organizowane na facebooku, niosące tytuł Czas. W mojej pracy wykorzystałam papier klasyczny przeznaczony do decoupage z wizerunkiem Alicji oraz Białego Królika. Nie mogło zabraknąć róży wykonanej z lekkiej glinki schnącej na powietrzu, pomalowanej farbami akrylowymi w kolorze brązowym, białym i niebieskim. Oprócz róży z glinki zrobiłam delikatne ornamenty, które również pomalowałam farbami.

Chętnie robię wszelkiego rodzaju postarzenia i przetarcia, dlatego w swojej pracy wykonałam spękania o formule dwuskładnikowej, które wypełniłam woskiem w kolorze antycznego brązu. Deseczki lekko przybrudziłam woskiem oraz wykonałam chlapania z farby w kolorze białym oraz brązowym. Całość polakierowałam szklącym lakierem na bazie rozpuszczalnika. Jest więc pastelowo, ze szczyptą surrealizmu, mgiełką halucynacji i krztyną baroku. Rozmaite struktury, wzory i kształty, łączą się tu w jedną magiczną całość. Mam nadzieję, że praca spotka się z aprobatą i będzie ciepło przyjęta przez organizatorów i uczestników zabawy.

.

Coś, przed czym w świecie nic nie uciecze,
co gnie żelazo, przegryza miecze,
pożera ptaki, zwierzęta, ziele,
najtwardszy kamień na mąkę miele,
królów nie szczędzi, rozwala mury,
poniża nawet najwyższe góry. [1]

.

[1] J.R.R.Tolkien, Hobbit, czyli tam i z powrotem

Obrazki o wymiarach 20x10cm, ręcznie zdobione przy pomocy techniki decoupage z motywem Alicji w Krainie Czarów, z użyciem lekkiej glinki schnącej na powietrzu, wosków postarzających w kolorze antycznego złota oraz tekturek z motywem zegara.

Przygotowane przeze mnie zawieszki zgłaszam do wyzwania kwartalnego organizowanego na facebooku o tematyce Czas. Mam nadzieję, że sprostałam zadaniu.

.

Love,