Plakaty ze znakami zodiaku

Znaki zodiaku to symbole, którym przypisujemy magiczne moce, od których zależy nasze szczęście lub zguba. Już w czasach starożytnych ludzie próbowali zgadywać jaki wpływ miały gwiazdy na losy całego świata i każdego człowieka. Wierzono, że ruchem gwiazd i planet kierują bogowie, a życie ludzi było kształtowane przez dany gwiazdozbiór Zodiaku jaki był widoczny podczas dnia ich narodzin. Najprawdopodobniej, nazwy gwiazdozbiorów wymyślili Sumerowie, choć nie jest to do końca jasne i niektóre teorie wskazują, że jest to zasługą Akadyjczyków. Pewne jest natomiast, że charakterystycznych kształtów w gwiazdach doszukiwano się już 3 – 4 tysiące lat temu. Około 500 lat p.n.e., astronomowie babilońscy podzielili ekliptykę na 12 równych, 30 – stopniowych części. Owe fragmenty utworzyły Zodiak, który jest przecinany kołem zataczanym ruchem Ziemi wokół Słońca.

Znaki zodiaku przyporządkowano również do czterech żywiołów. Baran, Lew i Strzelec to znaki ogniste i uważa się, że osoby urodzone w tym czasie są wesołe, inteligentne i towarzyskie. Do znaków ziemskich należą Panna, Koziorożec i Byk. Są konserwatywni w poglądach, praktyczni, uparci i dbają o bezpieczeństwo materialne. Bliźnięta, Waga i Wodnik to znaki powietrzne i według horoskopu osoby urodzone pod tymi znakami są energiczne, ciekawskie i pomysłowe. Do żywiołu wody przypisuje się Raka, Skorpiona i Ryby. Osoby spod tych znaków są wrażliwe, skryte i posiadają silną intuicję. Wśród wielu mitów na temat znaków zodiaku, jeden z najpopularniejszych dotyczy tego, że każdy z nas ma swój własny, unikalny horoskop. Lubimy je czytać, szukając wskazówek co nas czeka w przyszłości.

Plakaty, które przygotowałam przedstawiają dwanaście znaków zodiaków. Chciałam, aby były delikatne, pełne subtelności i zmysłowości, dlatego zdecydowałam się na wizerunki kobiet z długimi, zwiewnymi włosami oraz błyszczącymi oczami. Oprócz tego na plakatach umieściłam symbole danego znaku zodiaku oraz nazwę w języku polskim i języku angielskim. Plakaty są wykonane w technice akwareli oraz poddane obróbce graficznej. Jest też akcent złota i symbol sierpu księżyca, który bardzo lubię umieszczać w swoich pracach. Plakaty udostępiam za darmo swoim czytelnikom, najlepiej wydrukować je na grubym papierze plakatowym. Bardzo ładnie będą się prezentować oprawione w prostą ramkę wykonaną z drewna. Lubię dla Was tworzyć i cieszy mnie każdy komentarz, zdjęcie czy informacja, że grafiki się podobają.

BARAN, BLIŹNIĘTA, BYK, KOZIOROŻEC, LEW, PANNA, RAK, RYBY, SKORPION, STRZELEC, WAGA, WODNIK

Możesz z nich korzystać tylko dla użytku własnego. Będzie mi miło, jeśli pokażesz je swoim znajomym i bliskim. Plakaty zostały przygotowane w wysokiej jakości druku i dostosowany do formatu A4.

Jeżeli podobają Ci się grafiki  mojego autorstwa i je pobierasz do wydrukowania, będzie mi niezwykle przyjemnie jeśli polubisz stronę Depth of souls na Facebooku.

Jak miło, że doceniasz mój wysiłek i pracę. Możesz mnie wesprzeć i kupić mi kawę, która towarzyszy mi zawsze podczas tworzenia kolejnych projektów dla Ciebie. Każdy dar serca przyjmuję z wielką wdzięcznością.

.

Love,