Wisior i broszka z niebieskimi agatami z druzami i perłami słodkowodnymi

Nie wiadomo kiedy wczesna wiosna przeszła w lato, niezwykle upalne, duszne, gęte i pełne kolorów. Kwiaty wokół prezentują niebywałą paletę barw. Mocne czerwienie, słoneczne żółcie, jasne błękity, świetlista biel i soczysta zieleń przykuwają mój wzrok. Gdy wracam ze słonecznego spaceru lub z zakupów obładowana siatkami wypełnionymi słodkimi owocami i warzywami sezonowymi, za każdym razem obiecuję sobie, że zrobię ogromny bukiet z polnych kwiatów. Ciągle mi jednak nie podrodze… Najbardziej ostatnio brakuje mi czasu. Czas przecieka między palcami, kurczy się w oczach, przemija tak szybko, że aż mam ochotę krzyknąć poczekaj, chwilę zaczekaj! Ale on niestety nic sobie z tego nie robi.

I tak mijają dni, tygodnie, zmienia się pora roku. Lecą miesiące, a ja łapię te wszystkie różne chwile, niektóre z nich dopieszczam, przeżywam mocno, innym pozwalam odlecieć. Czasem skupiam się na prostych wyborach, czy popołudnie spędzić w pracowni robiąc kolejne obrazki, kartki okolicznościowe, biżuterię z kamieniami naturalnymi, przygotowując aranżację i zdjęcia gotowych prac czy może jednak wyciągnąć się leniwie na kanapie i zatopić w kolejnym odcinku ulubionego serialu. Pozwalam sobie na wieczorny relaks z książką w ręku, na spędzanie czasu w kuchni piekąc babeczki czekoladowe z truskawkami lub ciasto z rabarbarem i kruszonką. Czasem z M. po prostu gramy w gry planszowe, pijemy herbatę albo leżymy na kanapie i rozmawiamy o marzeniach.

Przygotowałam zestaw biżuterii w odcieniach błękitu, bieli i odrobiny złota. Do wisiora i broszki wybrałam naturalny agat z druzą w kolorze niebieskim, do którego dobrałam perłę słodkowodną o gładkich brzegach, ceramiczny koralik z malowanymi kwiatami oraz podłużny kwiat z wywyjanymi płatkami wykonany ze szkła lub złoty hematyt. Biżuteria powstała w lubianej przeze mnie technice haftu koralikowego z użyciem ściegu peyote. Dobrałam drobne koraliki ze szkła w kolorze białym oraz w odcieniu jasnego złota. Złoto i szklisty błękit pięknie ze sobą współgrają. Wisior i broszkę można nosić jako zestaw, ale także pięknie będą się prezentować osobno. Biżuteria będzie pasować do lekkich, letnich sukienek lub w późniejszym czasie do luźnych kardiganów i swetrów.

Zestaw biżuterii ręcznie robionej w technice haftu koralikowego z niebieskimi agatami z druzą. Sporych rozmiarów kaboszony obszyłam maleńkimi japońskimi koralikami w kolorze białym i jasnym odcieniu złota. W pracy użyłam szklane koraliki oraz perły słodkowodne. Wisior ma wymiary 5x7cm, a broszka ma wymiary 5x6cm.

/

Wszystkiego dobrego!

XOXO