Dzień czarnego kota

dzien-czarnego-kota

17 listopada obchodzony jest jako Dzień Czarnego Kota. „Pomysł święta powstał we Włoszech, gdzie założono Ruch Obrony Czarnych Kotów. Ma on na celu ochronę czarnych kotów przed skutkami przesądów, jakie je otaczają, ale przede wszystkim przed maltretowaniem (…).

Założycielami ruchu są obrońcy zwierząt i środowiska naturalnego z dwóch wielkich stowarzyszeń. Inicjatorzy ruchu poinformowali, że powstał on w dniu i o porze bardzo szczególnej. (…) Liczba 17 jest we Włoszech uważana za pechową, nie mówiąc już o piątku w połączeniu z nią.„[1]

Jednak, nie dla wszystkich oznacza świętowanie pecha. Przykładowo Anglicy wierzą, że jeżeli czarny kot przejdzie im drogę, to wszelkie nieszczęście ich ominie.

Tak się składa, że jestem szczęśliwą posiadaczką dwóch czarnych kotów – Rosy i Nikodema. Dla wszystkich miłośników mruczących przyjaciół, przygotowałam plakat z kotem w kolorze czarnym.

[1] http://www.koty.pl/aktualnosci1/art282,17-listopada-dzien-czarnego-kota.html, data dostępu: 13 listopada 2016

plakat-z-kotem

pobierz

PLAKAT Z KOTEM

Możesz z niego korzystać tylko dla użytku własnego. Będzie mi miło, jeśli pokażesz go swoim znajomym i bliskim.  Plakat z kotem przygotowany jest w wysokiej jakości druku i dostosowany do formatu A4.

Jeżeli podobają Ci się grafiki  mojego autorstwa i je pobierasz do wydrukowania, będzie mi niezwykle przyjemnie jeśli polubisz stronę Depth of souls na Facebooku.

.

Love,

Małgorzata