Dla Taty…

Kilka tygodni temu wspólnie świętowaliśmy z mamami ich dzień. Za kilka dni kolejne święto, Dzień Ojca. To doskonała okazja, żeby powiedzieć tacie, jaki jest wspaniały, kochany czy dobry.  Warto obdarować go upominkiem, który sprawi mu przyjemność. W tym ważnym dniu pamiętajmy również o tym, aby poza wręczeniem prezentu, chociaż przez ten jeden dzień dać tacie odsapnąć, sprawić, żeby mógł w spokoju się zrelaksować.

W tym roku przygotowałam pudełeczka. Projektując postawiłam na motyw bardzo męski, mianowicie pudełeczka są w formie wzorzystych koszul z krawatem. Chyba każdemu kojarzą się one z Tatą, dlatego nie mogło ich tutaj zabraknąć. Pudełeczka są na tyle poręczne, że zmieszczą się w nich czekoladki bądź jakiś drobny upominek. Ponadto na pudełeczku jest kieszonka, w której możemy zostawić miłą wiadomość.

Brakuje mi łagodnego uśmiechu Ojca, jego czułości i troski jaką mnie obdarzał, gdy byłam bardzo, bardzo mała. Wspólnych zabaw, wieczornych rozgrywek w gry planszowe, czytania książek na głos, etc. Brakuje mi ciepłego domu, zapachu róż w ogrodzie, wspólnego śniadania w niedzielę rano, urodzinowego tortu pieczonego przez Tatę.

Ostatnie dobre wspomnienie z Tatą to, to kiedy miałam może siedem lat i przygotowywaliśmy się do Świąt Bożego Narodzenia. W kuchni kroiliśmy bakalie na ciasto, czekaliśmy na Mamę, wyglądając przez okno aż wróci z pracy. Ubieraliśmy choinkę, piękną, dużą, pachnącą lasem. Mieliśmy wtedy białe aniołki, które zawieszaliśmy na choince. Pamiętam je dokładnie, taki symbol skończonej rodziny, skończonego dzieciństwa i minionego czasu.

Ojciec, którego kochałam okazał się zupełnie nieznajomym mi człowiekiem. Przykro mi, że z czasem przestałam stanowić dla niego jakąkolwiek wartość. Byłam tylko czymś w rodzaju wyrzutów sumienia, co dobitnie dawał mi do zrozumienia. Nie miałam w nim oparcia, a tak bardzo potrzebowałam ciepła, zrozumienia, opieki, przytulenia, etc.

Pomimo upływu lat chciałabym, aby mój Tata uświadomił sobie, że odejście od żony to nie to samo co odejście od dzieci. Dzieci ma się do końca życia i do końca życia jest się ich ojcem. Mężem można nie być, zaś ojcem powinno zawsze. I o to mam największy żal. Nigdy nie otrzymałam od niego cennej rady, wskazówki. Nie było nawet subtelnych dowodów miłości.

PUDEŁECZKO DLA CIEBIE TATUSIU, PUDEŁECZKO DLA NAJLEPSZEGO TATY, PUDEŁECZKO DLA KOCHANEGO TATY

Możesz z nich korzystać tylko dla użytku własnego. Będzie mi miło, jeśli pokażesz je swoim znajomym i bliskim. Pudełeczka przygotowane są w wysokiej jakości druku i dostosowane do formatu A4.

Jeżeli podobają Ci się grafiki  mojego autorstwa i je pobierasz do wydrukowania, będzie mi niezwykle przyjemnie jeśli polubisz stronę Depth of souls na Facebooku.

.