Obrazki z różami w odcieniach brązu i bieli

Róże to moje ulubione kwiaty, kocham świeże bukiety ciętych kwiatów róż, jak i te na porcelanie, obrazach i wszelkich pracach plastycznych. Już w czasach antycznych nazwano róże królową kwiatów i tak to się utrzymuje po dziś dzień. Nie ma co się temu dziwić. Mnogość kolorów jakie oferują te kwiaty jest naprawdę ogromna. Wśród róż mamy do wyboru całą paletę ciepłych barw, od pastelowych róży po ciemne karminy, nie pomijając po drodze żółci oraz bieli. Najbardzięj lubię róże o pełnych kwiatach z delikatnymi płatkami, które z czasem się zawijają, o mocnej i słodkiej woni. Takie kwiaty pamiętam z dzieciństwa, rosły w ogrodzie obok domu, o który dbała przez wiele lat Mama. To był pełen kolorów zakątek, gdzie dominowało piękno i cudny zapach. Z przyjemnością spędzałam czas w tym kwiatowym raju, jedząc świeżo pieczony chleb z masłem i dzemem wiśniowym.

Jakiś czas temu kupiłam foremkę sylikonową z motywem pięknej róży. Odcisk wychodzi niezwykle głęboki, z wieloma detalami i drobnymi szczegółami. Na bazie z prasowanych włókien drzewnych z użyciem papieru ryżowego ze spękaniami przeznaczonego do decoupage wykonałam tło. Boki obrazków ozdobiłam grubym sznurkiem, który zrobiłam z lekkiej glinki schnącej na powietrzu. Kwiaty róży i wszelkie inne elementy dekoracyjne pomalowałam ciemną farbą akrylową w kolorze brązu, a następnie przy pomocy gąbeczki naniosłam białą farbę akrylową. Całość polakierowałam bezbarwnym lakierem akrylowym. Powstały dwa obrazki różnej wielkości, które idealnie ze sobą współgrają. Tak przygotowane kompozycje mogą stanowić ozdobę całoroczną, zawieszoną na ścienie lub można postawić je na komodzie opierając o książki lub o wysoki świecznik.

_____
Sprawdź koniecznie

Obrazki o wymiarach 24x20cm i 16x14cm, ręcznie zdobione przy pomocy papieru ryżowego z motywem spękań, z użyciem lekkiej glinki schnącej na powietrzu, a także z wykorzystaniem farb akrylowych w kolorze ciemnego brązu i czystej bieli.

.