List do Świętego Mikołaja

List do świętego Mikołaja to magiczny kawałek papieru. Położony na parapecie okna lub schowany dyskretnie pod poduszką, znika. Nawet nienapisany istnieje w sercach dzieci z całego świata. Pisanie listu to przyjemność! W moim przypadku to tradycja, która wprowadza magię świąt do domu. List możne napisać każdy, nawet dorośli. To wspaniały sposób wypowiedzenia swoich marzeń, pragnień czy życzeń.

Dziś Mikołaj to sympatyczny staruszek z długą białą brodą i zaokrąglonym brzuchem, ubrany w strój koloru czerwonego i czapkę z dużym pomponem. W okresie Świąt Bożego Narodzenia rozwozi dzieciom prezenty, saniami ciągniętymi przez zaprzęg reniferów. Postać Mikołaja wywołuje uśmiech na twarzy milionów dzieci i daje im wiele radości.

Święty Mikołaj żył naprawdę. To postać historyczna, wyniesiona przez Kościół na ołtarze. Popularyzację wizerunku  Mikołaja z Miry zawdzięczamy Holendrom. Święty Mikołaj był patronem Amsterdamu i otaczano go tam szczególną czcią. Postać Mikołaja to jedna z najbarwniejszych postaci hagiograficznych. Przedstawiany był jako stary człowiek z brodą, ubrany w szaty biskupa rytu łacińskiego lub greckiego, z mitrą i pastorałem.

Kwestię istnienia współcześnie Świętego Mikołaja pozostawiam wszystkim do wyboru. To są piękne chwile, pragnienia, które się spełniają, dlatego uważam, że nie powinno się ich odbierać. Dla wszystkich małych i dużych, którzy lubią pisać przygotowałam szablon listu w komplecie z zaadresowaną już kopertą, do samodzielnego złożenia i wypełnienia.

pobierz

LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA, KOPERTA

Możesz z niego korzystać tylko dla użytku własnego. Będzie mi miło, jeśli pokażesz go swoim znajomym i bliskim. List do Świętego Mikołaja przygotowany jest w wysokiej jakości druku i dostosowany do formatu A4.

Jeżeli podobają Ci się grafiki  mojego autorstwa i je pobierasz do wydrukowania, będzie mi niezwykle przyjemnie jeśli polubisz stronę Depth of souls na Facebooku.

.

Małgorzata