Kalendarz adwentowy w formie girlandy

Moja kolekcja swetrów z każdym kolejnym sezonem robi się coraz większa. W ostatnim czasie udało mi się kupić kilka pięknych, a przy tym niezwykle miękkich i przyjemnych dla skóry swetrów. Kocham je na tyle, że chciałam nauczyć się robić na drutach. Moim marzeniem było, aby samodzielnie wykonać dla siebie wymarzony sweter. Niestety szło mi to opornie, dlatego stwierdziłam, że to zajęcie nie dla mnie. Ubolewam nad tym bardzo, przecież uwielbiam warkoczowe sploty!

Coraz częściej noszę teraz obszerne swetry i ciepłe, wełniane skarpety. To znak, że idzie grudzień, a wraz z nim odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia. Żeby ten czas oczekiwania był jeszcze bardziej magiczny, przygotowałam kalendarz adwentowy. Zaprojektowałam dwadzieścia cztery grafiki, które są jednocześnie dwustronną girlandą. Na awersie znajdują się urocze obrazki z cyframi, natomiast rewers przedstawia różnego rodzaju myśli i porady związane z zimą i świętami.

Kalendarz bazuje na delikatnej, jasnej kolorystyce, dzięki czemu zachowałam spójność i pozbyłam się wrażenia przepełnienia, mimo dużej ilości elementów. Wśród nich pojawił się błękit, róż, beż, rozbielona czerwień, granat, żółć, delikatny brąz, szarość oraz biel. Praca nad kalendarzem była dla mnie czystą przyjemnością. Przy tym w  mieszkaniu unosił się zapach dopiero co wyjętych z piekarnika migdałowych ciasteczek i zaparzonej korzennej herbaty.

Kalendarz należy wydrukować dwustronnie, następnie pociąć na kwadraciki przy pomocy ostrego nożyka introligatorskiego. Kiedy wszystkie elementy zostaną już przygotowane pozostaje przypiąć je do sznureczka lub wstążki za pomocą malutkich spinaczy, tak, aby można je było z łatwością odwracać.

pobierz

KALENDARZ ADWENTOWY GIRLANDA

Możesz z niego korzystać tylko dla użytku własnego. Będzie mi miło, jeśli pokażesz go swoim znajomym i bliskim. Kalendarz przygotowany jest w wysokiej jakości druku i dostosowane do formatu A4.

Jeżeli podobają Ci się grafiki  mojego autorstwa i je pobierasz do wydrukowania, będzie mi niezwykle przyjemnie jeśli polubisz stronę Depth of souls na Facebooku.

/

Niedługo pojawią się kolejne świąteczne grafiki,

XOXO

Małgorzata