Nieco barokowe jajka wielkanocne

Szykowanie ozdób i dekoracji wiosennych, zawsze sprawia mi wiele radości. Na drzwiach wejściowych powiesiłam ogromny wieniec, który przygotowałam z gałązek wierzbowych oraz wydmuszek z jaj przepiórczych. Wiosna wywołuje we mnie potrzebę obcowania z naturą. Właśnie teraz nastał czas, aby konteplować budzącą się do życia przyrodę, rozkwit kwiatów i ich ulotne piękno. W wazonach zagościły żonkile oraz kotki wierzbowe. W filiżankach posadziłam cebule hiacyntów, które powoli zaczynają wypuszczać pierwsze pąki.

Żeby przywitać wiosnę z przytupem, przygotowałam uroczy zestaw dekoracyjnych jajek. Postawiłam na lubiane przeze mnie ornamenty i różne wywijasy w formie bezy. Wykonałam je z niezwykle lekkiej rzeźbiarskiej glinki, która schnie na powietrzu. Zdobienia pomalowałam na śliczny odcień zieleni oliwkowej oraz bieli. Dodatkowo na powierzchni jaj zrobiłam delikatne spękania jednoskładnikowe oraz subtelne przetarcia w kolorze białym. Całość polakierowałam dwukrotnie bezbarwnym matowym lakierem.

Jajka wykonane ze styropianu mające 12 cm, ręcznie zdobione przy pomocy ornamentów wykonanych z lekkiej glinki. Jajka dodatkowo ozdobione spękaniami w kolorze zielonym. Utrzymane w chłodnej kolorystyce, z użyciem bieli oraz oliwkowej zieleni.

.

XOXO