Bingo wiosenne

Nie znam nikogo, kto by nie cieszył się z nadejścia wiosny. Zielone krajobrazy, kwitnące krzewy, dzikie życie na łąkach i w lasach… nie mogę się doczekać tego widoku. I choć zima wcale nie dała mi tak bardzo w kość, to chciałabym móc już wyciągnąć z szafy nieco lżejsze ubrania – kwieciste sukienki, lekkie sweterki, odkryte buty, pastelowe dodatki, etc. Lubię to wrażenie, że z przyjściem wiosny wszystko zaczyna się od nowa!  Wielką przyjemność sprawia mi obserwowanie jak świat powoli budzi się do życia. Cieszy mnie śpiew ptaków za oknem, wpadające promienie światła do mieszkania oraz pierwsze pąki na drzewach.

Będąc w nastroju iście wiosennym przygotowałam kolejną odsłonę gry Bingo. Przygotowana przeze mnie gra składa się z dwudziestu ilustrowanych kart, dziewięćdziesięciu sześciu żetonów do losowania oraz akwarelowych krążków. Gra polega na tym, iż gracze otrzymują planszę z siatką zawierającą ilustracje. Prowadzący grę losuje żetony, pokazuje je uczestnikom zabawy i odkłada na bok, aby nie były wylosowane ponownie. Jeżeli gracz ma na swojej planszy dany obrazek, zakrywa go krążkiem. Wygrywa osoba, która jako pierwsza odnajdzie wszystkie ilustracje na swojej planszy i krzyknie Bingo!

Mam nadzieję, że spodoba Ci się taka wersja gry i wykonane do niej ilustracje pełne kwiatów, roślin, pisanek oraz motywów związanych z wiosną i Świętami Wielkiej Nocy. Oczywiście grać można na wiele sposobów, wszystko zależy od wieku dziecka i jego spostrzegawczości. Na początku, aby rozgrywka nie była zbyt skomplikowana, można ograniczyć się do odnalezienia ilustracji tylko w jednej linii. Uważam, że gra jest doskonałą rozrywką dla całej rodziny. To cudowna propozycja na popołudnie. Powodzenia!

pobierz

GRA BINGO – PLANSZE, ŻETONY, KRĄŻKI

Możesz z niej korzystać tylko dla użytku własnego. Będzie mi miło, jeśli pokażesz ją swoim znajomym i bliskim. Gra przygotowana jest w wysokiej jakości druku i dostosowana do formatu A4. Jeśli jest taka potrzeba można drukować w mniejszym formacie np. A5. Grę bingo należy wydrukować na grubym papierze, każdy arkusz pojedynczo, następnie wyciąć żetony i krążki za pomocą ostrych nożyczek.

Jeżeli podobają Ci się grafiki  mojego autorstwa i je pobierasz do wydrukowania, będzie mi niezwykle przyjemnie jeśli polubisz stronę Depth of souls na Facebooku.

Będzie mi szalenie miło jeśli zajrzysz także do mojego sklepu na Facebooku. Zapraszam do Depth of souls collection na Etsy.

.

XOXO