Fairy Land – Domek oraz kartka w formie pudełka

Przeniosłam się na chwilę do czasów dzieciństwa wypełnionych baśniami i legendami, które czytał przed snem Tata. Uwielbiałam historie o wróżkach niosących dobre czary, wszelką pomoc i serdeczne rady. Opowieści o dobrych duszkach ze spiczastymi uszami, długimi włosami opadającymi na ramiona i delikatnymi skrzydłami, gotującymi w kotłach malinowe napoje, które leczą choroby oraz koją zmartwienia.

Domek skleiłam z twardej tektury, pomalowałam go farbami akrylowymi w odcieniach rozbielonego różu, ciemnej czerwieni i oliwkowej zieleni. Chciałam, żeby był jasny i pastelowy. Ozdobiłam go wróżkami i leśnymi zwierzętami wyciętymi z przepięknej kolekcji papierów Fairy Land marki ScrapBoys. Papiery z tej kolekcji użyłam także do wykonania pastelowej kartki w formie pudełka.

Wnętrze kartki, wieczko oraz domek udekorowałam kwiatami wykonanymi z foamiranu, pomalowanymi suchymi pastelami. Oczywiście są również papierowe kwiaty, delikatnie pozłocone. W obydwu projektach użyłam elementów tekturowych – bujaczki i ławeczki, które pomalowałam farbami akrylowymi w kolorze oliwkowej zieleni. Oprócz tego zrobiłam chlapania z użyciem złotej i białej ecoliny.

Domek dla wróżek oraz kartkę przygotowałam dla mojej czteroletniej siostrzenicy Łucji. W podłodze domku jest wycięty otwór, przez który można włożyć niewielką lampkę lub świeczkę ledową, która wieczorem będzie powodowała jeszcze bardziej magiczny nastrój. Mam nadzieję, że taki upominek spodoba się obdarowanej i będzie ozdobą dziecięcego pokoju.

Domek wykonany z tektury, pomalowany farbami akrylowymi i ozdobiony z  wykorzystaniem kolorowych papierów przeznaczonych do scrapbookingu z motywem wróżek, elementów wykonanych z tekturki oraz z użyciem kwiatów z papieru i foamiranu. Domek ma wymiary 20x18x20cm.

Kartka w formie pudełka powstała z wykorzystaniem kolorowych papierów przeznaczonych do scrapbookingu z motywem wróżek, elementów wykonanych z tekturki oraz z użyciem kwiatów z papieru i foamiranu. Kartka ma wymiary 10x10cm.

.

XOXO