Kuferki na biżuterię w czerni i bieli z motywem róż

Kuferki  z motywem koralowo – czerwonych róż, mocno postarzane, lekko przybrudzone, ze złoceniami oraz ornamentami, z motywem pasków lub kropek. Wykonane z niewykończonego i surowego drewna zyskały zbytkowy charakter. Do tego ponadczasowe zestawienie bieli i czerni, które sprawia, że szkatułki wyglądają elegancko i szykownie.

Boki szkatułek pomalowałam farbą akrylową w kolorze białym i wzbogaciłam za pomocą czarnej farby akrylowej paskami i kropkami. Wieko pudełek ozdobiłam za pomocą techniki decoupage, wykorzystując serwetki z motywem róż. Dodatkowo wierzch pomalowałam na kolor czarny z użyciem farby kredowej oraz mocno polakierowałam, zyskując błyszczącą taflę.

Wnętrze kuferków także pomalowałam farbami akrylowymi, użyłam koloru czerwonego o intensywnym odcieniu. Całość przeszlifowałam papierem ściernym oraz polakierowałam kilkoma warstwami szklącego lakieru. Dopełnieniem są barokowe reliefy nieco postarzone i przetarte farbą akrylową oraz złocenia z użyciem złota w płatkach.

Drewniane kuferki o wymiarach 18x14x10 oraz 14x10x,8cm ręcznie zdobione, z przepięknymi różami, ornamentami i złoceniami.

Pozdrawiam,