Obrazek i kartki okolicznościowe z kolekcją papierów Lady

W marzec weszłam pełna dobrych myśli, którymi mogłam otulić się jak grubym, wełnianym szalem, niestety zgubiłam gdzieś szalik, a z nim resztki sił. Zła sytuacja na świecie, spadek motywacji, depresyjny nastrój i wewnętrzny krytykant, sprawiają, że mam się  po prostu źle. Moja dusza rozpadła się w chaosie na milion kawałków, muszę je pozbierać w jedną całość. Nawet najlepsza kawa i ciastko z kremem nie jest w stanie przywrócić pozytywnych emocji. Nie pomagają też świeczki zapachowe i ulubiona, spokojna muzyka. Okropnie boję się tego czym zaskoczy mnie życie, co jeszcze musi się wydarzyć złego na świecie, abyśmy mogli wreszcie cieszyć się spokojem. Od dwóch lat walczymy z pandemią, groźba wojny wisi w powietrzu…

Chwilowe ukojenie zyskałam dzięki twórczości. Skupiłam się na rękodziele, poświęcając szczególną uwagę scrapbookingowi. Sięgnęłam po przepiękny papier w kolorze szmaragdowo – różowym marki Mintay Papers z kolekcji Lady. Jest to kolekcja z elementami typowo dziewczęcymi – różowymi różami, ozdobnym zwierciadłem, manekinem z sukienką, pantofelkami, kokardami do spinania włosów, perfumami i produktami do makijażu, etc. Wykonałam warstwowy obrazek na ścianę oraz kartki okolicznościowe utrzymane w stylu vintage. Oczywiście dominują w nich papierowe elementy wycięte z arkusza do scrapbookingu, ale wykorzystałam też koronkowe i jedwabne wstążki oraz tekturki. Obrazek zawiśnie u mnie w pracowni, a kartki będą dodatkiem do prezentów.

Kartki ręcznie robione z wykorzystaniem kolorowych papierów przeznaczonych do scrapbookingu z motywem kobiecych atrybutów, z użyciem tekturek i wstążek koronkowych i jedwabnych. Kartki mają wymiary 21x10cm.

Obrazek ręcznie robiony w ramce malowanej farbami akrylowymi ze spękaniami wypełnionymi białą pastą. Powstał z wykorzystaniem kolorowych papierów przeznaczonych do scrapbookingu z motywem kobiecych atrybutów, z użyciem wstążki jedwabnej i tekturek. Obrazek ma wymiary 24x20cm.

Przygotowane przeze mnie prace zgłaszam do wyzwania organizowanego przez Art Piaskownice o tematyce Mixed Media – Papier do scrapbookingu! Mam nadzieję, że sprostałam zadaniu.

Oprócz tego pracę zgłaszam do wyzwania organizowanego przez Paper Card o tematyce Kobieta dla kobiety

.

XOXO