Szkatułka z anemonami, ornamentami i złoceniami

Kuferek wykonany z niewykończonego, surowego drewna zyskał indywidualny, a tym samym niepowtarzalny charakter. Jest bogato zdobiony ornamentami wykonanymi z lekkiej glinki samoutwardzalnej, postarzony patyną w kolorze antycznego brązu, bogato złocony płatkami do złoceń w odcieniach jasnego złota, mosiądzu i brązu. Wykonałam go w moim ulubionym zestawieniu kolorystycznym – zieleni oraz brązu. Szkatułka będzie idealna jako eleganckie pudełko na kosztowności lub rodzinne pamiątki.

Wieko szkatułki ozdobiłam używając pięknego papieru ryżowego przeznaczonego do decoupage z motywem anemonów w szkalnym wazonie z gałązkami kotków wierzbowych. Boki szkatułki pomalowałam na odcienie zieleni, głównie jest to zieleń oliwkowa wymieszana z zielenią w kolorze trawy. Wykonałam również zdobienia z użyciem szablonów z delikatnymi ornamentami i motywami roślinnymi. Odbiłam je używając patyny w kolorze antycznego brązu.

Wnętrze kuferka pomalowałam farbą akrylową w kolorze czerwonej ochry. Wszystko postarzyłam nieznacznie ciemną patyną w kolorze antycznego brązu. Całość polakierowałam dwukrotnie szklącym, bezbarwnym lakierem rozpuszczalnikowym. Gotową szkatułkę umieściłam na masywnych, ozdobnych mosiężnych nóżkach, które pasują do ornamentów na wieku. Myślę, że całość prezentuje się naprawdę pięknie. Praca nad kuferkiem była dla mnie bardzo przyjemna.

Szkatułka o wymiarach 30x23x10cm ręcznie zdobiona, z pięknymi anemonami i mandarynkami, z ornamentami i złoceniami, na mosiężnych nóżkach.

Przygotowaną przeze mnie szkatułkę zgłaszam do wyzwania organizowanego przez Art Piaskownice o tematyce Mixed Media – Papier ryżowy! Mam nadzieję, że sprostałam zadaniu.

Pracę zgłaszam również do Wyzwania Szuflady o tematyce Z zielonym. 

.

Utulam,