Kartki okolicznościowe w stylu vintage

Mam ochotę zamknąć oczy i obudzić się w zupełnie innym świecie, gdzie nie będzie miejsca na problemy, choroby, biedę oraz cierpienie. Ostatnio mam gorszy czas, straciłam harmonię i swój wewnętrzny spokój. Szara i powtarzająca się codzienność pozbawiła mnie witalności, a przede wszystkim chęci do życia. Męczą mnie wspomnienia wywołujące poczucie winy. Trudno jest mi się skupić na czymkolwiek, nie umiem znaleźć rzeczy, które mnie interesują i sprawiają, że jest mi przyjemnie i dobrze. W nocy nie mogę spać ze zgryzoty i zmartwień. Bardzo martwię się o swoją rodzinę, o to jak będzie wyglądać za pół roku, rok czy dwa lata… W rodzinie pojawiła się ciężka choroba i jeszcze trudniejsze dochodzenie do zdrowia. Przeraża mnie myśl, że może się nie udać, że nadejdzie taki czas, że nigdy więcej się nie zobaczymy. Różnie między nami bywało, ale zawsze każdemu życzyłam jak najlepiej, aby cieszył się długim życiem w zdrowiu. Staram się jak mogę zająć głowę pracą i rękodziełem.

Coraz częściej w mojej pracowni powstają kartki okolicznościowe oraz albumy do zdjęć. Do wykonania kartek w stylu vintage użyłam papierów z kolekcji Dear Diary oraz Life Stories marki Mintay Papers. Obydwie kolekcje przywołują na myśl zamknięte drzwi starego mieszkania, gdzie kryją się jakieś życiowe opowieści. Złuszczona farba, stare drewno, przetarcia i podniszczenia nawiązują do stylów vintage i grunge, a tym samym łączą się ze współczesnymi motywami. Eklektyczne, sentymentalne, nostalgiczne, bardzo przytulne i kobiece, pełne tekstur, książek, zapisków, ciepła świec i starych żarówek, kwiatów i przedmiotów z przeszłości. Nie byłabym sobą, gdybym nie zrobiła mocnych chlapań z użyciem białej i złotej ecoliny. Kartki, które wykonałam są naprawdę warstwowe, pełne wypukłych elementów podklejonych od spodu kosteczkami przestrzennymi oraz twardą tekturką. Jestem przekonana, że elementy wycięte z tych papierów jeszcze pojawią się w innych moich projektach, gdyż doskonale sprawdzą się w oprawie starych fotografii jak również współczesnych oraz artystycznych zdjęć.

Kartki ręcznie robione z wykorzystaniem kolorowych papierów przeznaczonych do scrapbookingu z motywem zwierząt i przedmiotów w stylu vintage Kartki mają wymiary 21x10cm.

.

Uściski,