Wisiory z perłami i kameami

Kamea była znana już w starożytnym Babilonie. Cenili ją Fenicjanie, Egipcjanie, a zakochali się w niej Grecy. Największą na świcie kameę posiadała Kleopatra – Tazza Farnese. Upowszechnił się zwyczaj uwieczniania na kameach podobizn władców rzymskich. Kamea to miniaturowa rzeźba wykonana ze szlachetnych lub półszlachetnych kamieni, kości słoniowej, masy perłowej, etc. Kamee oprawiano w pierścienie, diademy, naszyjniki, bransolety. Służyły jako medaliony przy łańcuchach, a w średniowieczu ozdabiano nimi nawet krucyfiksy i relikwiarze. Dokładnie opisując kamea to rodzaj gemmy, kamień ozdobiony reliefem ciętym wypukło.

Po czasach starożytnych kamea wróciła do popularności w epoce odrodzenia. Zachwycano się wówczas wszystkim co miało związek ze starożytnością, dlatego zainteresowaniem zaczęła się cieszyć także kamea. Wykonywano na niej podobizny władców, ale także pięknych kobiet. Umieszczano je na biżuterii, a także ozdobnych puzderkach. Postał nawet zwyczaj kolekcjonowania kamei. Nam kamea może szczególnie kojarzyć się z angielską porcelaną i wiktoriańskimi sukniami z żabotami. Dzisiaj kamea znowu zaczyna się pojawiać w jubilerstwie. Styl vintage przywrócił kamei życie.

Moje kamee wykonane są z kolorowej żywicy, przez co są bardzo lekkie i trwałe. Zestawiłam je ze szklanymi perłami oraz naturalnymi perłami seashell w formie dużych kropel. Wybrałam takie kaboszony, aby miały różne kolory, zróżnicowane przedstawienia portretów kobiecych i motywów roślinnych. Wisiory z kolekcji Kamei wykonałam tradycyjnie w technice haftu koralikowego z użyciem maleńkich szklanych koralików japońskich. Myślę, że wisiory pięknie będą się prezentować z obszernymi swetrami o grubym splocie w stonowanych, piaskowych kolorach lub czerni. Można dobrać do nich sukienki w stylu retro.

______
KOLEKCJA KAMEI

Wisior z kaboszonem  w kolorze szarym wykonanym z żywicy. Przepiękny kaboszon oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze białym oraz aluminium. Ponadto dobrałam perły szklane oraz naturalne seashell. Zawieszka ma wymiary 5x6cm.

Wisior z kaboszonem  w kolorze pomarańczowym wykonanym z żywicy. Przepiękny kaboszon oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze białym oraz aluminium. Ponadto dobrałam perły szklane oraz naturalne seashell. Zawieszka ma wymiary 3,5x4cm oraz kropla o długości 2cm.

Wisior z kaboszonem w kolorze lawendowym  wykonanym z żywicy. Przepiękny kaboszon oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze białym oraz aluminium. Ponadto dobrałam perły szklane oraz naturalne seashell. Zawieszka ma wymiary 6×7,5cm.

Wisior z kaboszonem w kolorze czarnym  wykonanym z żywicy. Przepiękny kaboszon oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze białym oraz aluminium. Ponadto dobrałam perły szklane oraz naturalne seashell. Zawieszka ma wymiary 4,5x5cm oraz kropla o długości 3,5cm.

Wisior z kaboszonem w kolorze złotym  wykonanym z żywicy. Przepiękny kaboszon oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze białym oraz aluminium. Ponadto dobrałam perły szklane oraz naturalne seashell. Zawieszka ma wymiary 4x5cm oraz kropla o długości 3cm.

Wisior z kaboszonem w kolorze granatowym  wykonanym z żywicy. Przepiękny kaboszon oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze białym oraz aluminium. Ponadto dobrałam perły szklane oraz naturalne seashell. Zawieszka ma wymiary 5x6cm.

Wisior z kaboszonem  w kolorze czarnym wykonanym z żywicy. Przepiękny kaboszon oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze białym oraz aluminium. Ponadto dobrałam perły szklane oraz naturalne seashell. Zawieszka ma wymiary 4,5x5cm oraz kropla o długości 4cm.

Wisior z kaboszonem  w kolorze złotym wykonanym z żywicy. Przepiękny kaboszon oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze białym oraz aluminium. Ponadto dobrałam perły szklane oraz naturalne seashell. Zawieszka ma wymiary 4,5x5cm oraz kropla o długości 3cm.

Wisior z kaboszonem w kolorze zielonym wykonanym z żywicy. Przepiękny kaboszon oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze białym oraz aluminium. Ponadto dobrałam perły szklane oraz naturalne seashell. Zawieszka ma wymiary 5x6cm oraz kropla o długości 3cm.

Wisior z kaboszonem w kolorze granatowym  wykonanym z żywicy. Przepiękny kaboszon oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze białym oraz aluminium. Ponadto dobrałam perły szklane oraz naturalne seashell. Zawieszka ma wymiary 4x6cm.

Wisior z kaboszonem w kolorze liliowym  wykonanym z żywicy. Przepiękny kaboszon oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze białym oraz aluminium. Ponadto dobrałam perły szklane oraz naturalne seashell. Zawieszka ma wymiary 4x5cm oraz kropla o długości 3cm.

Wisior z kaboszonem  w kolorze czarnym wykonanym z żywicy. Przepiękny kaboszon oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze białym oraz aluminium. Ponadto dobrałam perły szklane oraz naturalne seashell. Zawieszka ma wymiary 5x6cm oraz kropla o długości 2cm.

Wisior z kaboszonem  w kolorze czarnym wykonanym z żywicy. Przepiękny kaboszon oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze białym oraz aluminium. Ponadto dobrałam perły szklane oraz naturalne seashell. Zawieszka ma wymiary 4,5x6cm.

Wisior z kaboszonem w kolorze białym wykonanym z żywicy. Przepiękny kaboszon oplotłam najwyższej jakości japońskimi koralikami w kolorze białym oraz aluminium. Ponadto dobrałam perły szklane oraz naturalne seashell. Zawieszka ma wymiary 4,5x6cm.

.

XOXO