Złoto i blask – Zawieszki z królikami

Początek Roku to dla mnie pewnego rodzaju nowy start, nawet jeśli niewiele się zmienia. Początki są pełne emocji – przede wszystkim pojawia się nadzieja, że wydarzy się w życiu coś niezwykłego. Nowa siła, ekscytacja, ale też strach przed niewiadomą. Mam też wdzięczność… Jest ona w każdym poranku, pachnącej pościeli, gorącej herbacie z miodem i malinami, mruczeniu kotów, mgle i śpiewie wiatru. Ostatnie tygodnie to czas, który szczególnie chcę zatrzymać na dłużej. Zbierałam te wspomnienia do wiklinowego kosza, by potem je wyjąć i pielęgnować, by wyrosły z nich przepiękne kwiaty i słodkie owoce, którymi będę się dzielić. Chcę żyć po prostu. Chcę siedzieć pod kocem kiedy będzie padać deszcz i czytać książki. Chcę tworzyć nowe rzeczy, poznawać i eksperymentować.

Lubię wyzwania kreatywne, dlatego bardzo się ucieszyłam, gdy pojawiło się wyzwanie Złoto i blask. Przygotowałam dwie zawieszki z motywem królików w odświętnych ubraniach. Użyłam papieru ryżowego przeznaczonego do decoupage marki ABstudio, elementy dokładnie wycięłam i nakleiłam klejem do decoupage, następnie podmalowałam je farbą w kolorze ochry, by na to nałożyć warstwę złota w płatkach. Boki obrazków pomalowałam woskiem w kolorze starego złota, następnie nałożyłam farbę akrylową w kolorze błękitnym. Całość obdrapałam delikatnie papierem ściernym i nożykiem introligatorskim. Gotowe zawieszki polakierowałam dwoma warstwami bezbarnego lakieru rozpuszczalnego o wykończeniu satynowym.

.

Jesteśmy kwitnącym ogrodem, w którym drzewa rzucają cienie na ziemie, a tuż obok wyłania się złote światło. To jest nasza indywidualna twórcza ścieżka. Jesteśmy ptakami tak różnych gatunków kwiatów. Każdy przejawia się w swojej barwie i kształcie, emanując eterem zapachu i piękna, które przyciąga innych. Pobieramy soki życia z przeszłych pokoleń, dopełniając kwiat swoją esencją. Dojrzewamy. W momencie gotowości rodzimy owoce. [1]

.

[1] Anna Ras Menet

Obrazki o wymiarach 24x20cm i 16x14cm, ręcznie zdobione przy pomocy techniki decoupage z motywem królików w ubraniach, z użyciem lekkiej glinki schnącej na powietrzu, wosków postarzających w kolorze antycznego złota oraz złota w płatkach.

Przygotowane przeze mnie zawieszki zgłaszam do wyzwania organizowanego przez Zielone Koty o tematyce Złoto i blask! Mam nadzieję, że sprostałam zadaniu.

.

Love,