Panel na płótnie z kolekcją papierów Soulmates

Kobiecość… to przede wszystkim piękne wnętrze, które powoduje, że kobiety emanują pozytywną aurą dookoła siebie, w ich towarzystwie uwielbiają przebywać znajomi i przyjaciele, a radosne oczy oraz szczery uśmiech nastrajają pozytywną energią na cały dzień. Bardzo mało mówi się o tym, co jest tak naprawdę piękne i istotne, czyli o kobiecym wnętrzu, z którego najczęściej płyną wszelkie dobra. My kobiety jesteśmy ocenianie po wyglądzie – idealne proporcje ciała, promienna cera, gęste i lśniące włosy, etc. Nasze piękno i kobiecość rodzą się w nas. Zacznijmy od pokochania siebie, dostrzegania małych rzeczy, celebrację codzienności, życia w zgodzie z samym sobą, czas na spełnianie marzeń, odpoczynek i przyjemności, wtedy wszyscy dostrzegą nasz wewnętrzny blask.

Soulmates marki Craft O’Clock spodobała mi się na tyle, że przygotowałam z jej udziałem panel w technice mixmediów. W pracy użyłam papieru akwarelowego, na który naniosłam papier przeznaczony do decoupage w wizerunkiem damy w stylu  vintage. Użyłam drewnianej ramki, pomalowałam ją na brązowo farbą akrylową i przetarłam białą farbą. Z lekkiej glinki schnącej na powietrzu zrobiłam delikatny sznureczek, a z gesso gałązki, a także drobny ornament. Z papierów wycięłam kwiaty i listki, dodataki w formie kapelusza słomkowego i ozdobnej ramy z bukietem kwiatów. Z kwiatowych elementów ułożyłam kompozycję, dodatkowo ozdabiając ją gałązkami wyciętymi z białego papieru i kwiatami przygotowanymi przeze mnie z foamiranu. Zawiązałam kokardę z jedwabnego pasma sari w kolorze purpurowego różu. Całość schlapałam białą i brązową farbą akrylową. Panel tworzy warstwową kompozycję do powieszenia na ścianie.

.

Wiesz – powiedziała mi przyjaciółka, gdy siedziałyśmy na tarasie z kawą – w Twoim środku mieszka taka mała dziewczynka. Kiedy ona jest spokojna, wszystko się układa. Powiedziała to tak (…) zwyczajnie. A jednak w tym zdaniu zamknęła jedno z najważniejszych w moim życiu odkryć: mam kogoś pod opieką. Wewnątrz mnie żyje istota, która czeka na tę opiekę. Jeśli jej nie zobaczę i nie pokocham, sama nie zaznam spokoju (…). Jeśli mnie nie dostrzeżesz żaden z Twoich wyścigów, żadna z Twoich podróży, żadna sukienka, żadna nagroda ani żadne zwycięstwo w zewnętrznym świecie nie da Ci tego, czego naprawdę szukałaś. [1]

.

[1] N. de Barbaro, Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebe

Panel dekoracyjny o wymiarach 20x30cm, ręcznie zdobiony z pomocą techniki decoupage oraz scrapbookingu,  farb akrylowych, kwiatów wykonanych z foamiranu i ornamentów wykonanych z lekkiej glinki samoutwardzalnej.

Przygotowany przeze mnie panel na płótnie zgłaszam do wyzwania ekspresowego organizowanego na facebooku o tematyce Kobiecość.

.

XOXO