Zawieszki z królikami i ptaszkami

Zadziwia mnie, ile dobrego mogą zdziałać promienia słońca. Od razu mam więcej chęci do działania, uśmiech na twarzy gości, wszystko wydaje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Promienie słoneczne wesoło tańczą po podłodze, we wszystkich dzbankach i wazonach żonkile ukazują swoją urodę, w ogródku rosną fioletowe krokusy gęsto rozsiane. O tej porze roku dekoruję mieszkanie, w ramkach rozgościły się wiosenne ilustracje, na kanapie nowe poduchy w pastelowych kolorach, drzwi ozdabia wielkanocny wianek z kolorowymi pisankami. Różowe i miętowe świece ustawiłam na komodzie, stare, ceramiczne jajka umieściłam na regale obok ramki ze zdjęciami. Uwielbiam dekorować tę moją przestrzeń, wprowadzać do niej sezonowość, odmieniać zgodnie z porą roku.

Przygotowałam niewielkie zawieszki z motywem uroczych i jednocześnie nieco zabawnych ptaszków i zająców. Użyłam papieru ryżowego przeznaczonego do decoupage marki ABstudio. Zrobiłam delikatne spękania o formule dwuskładnikowej, które wypełniłam ciemnym woskiem w kolorze antycznego złota. Oczywiście nie mogło zabraknąć lekkich chlapań z białej i brązowej farby akrylowej. Boki zawieszek przyciemniłam woskiem, co dało złudzenie lekkiego postarzenia pracy. Największy obrazek z ptaszkiem w kapeluszu, dodatkowo ozdobiłam pięknym ornamentem wykonanym z lekkiej glinki schnącej na powetrzu. Całość polakierowałam kilkoma warstawami lakieru rozpuszczalnikowego o wykończeniu satynowym.

Zawieszki będą w tym roku stanowić drobne upominki dla rodziny i znajomych od Zajączka. Dołożę czekolady z karmelem oraz te z całymi orzechami, jajeczka nadziewane marcepanem, kremem truskawkowym i śmietanowym oraz czekoladowe zające. Niby drobiazgi, a naprawdę cieszą. Lubię sprawiać innym przyjemność, patrzeć kiedy się uśmiechają, są w dobrej formie i mają radosny nastrój. Drewniane obrazeczki można powiesić na gałązkach brzozowych z rozwijającymi się zielonymi listkami przeplecionymi kotkami wierzbowymi lub wykorzystać jako samodzielną ozdobę. Osobiście lubię tego typu ozdoby zawiesić na gałce od mebli.

Zawieszka z ptaszkiem w kapeluszu o wymiarach 10x18cmcm, Zawieszki z królikami o wymiarach 8,5x13cm oraz zawieszki z ptaszkami o wymiarach 8x10cm, ręcznie zdobione przy pomocy techniki decoupage, z użyciem spękań dwuskładnikowych, wosków postarzających w kolorze antycznego złota oraz lekkiej glinki.

.

Utulam,