Kartki okolicznościowe w starym stylu

Bardzo lubię robić kartki okolicznościowe, zwłaszcza te w duchu minionej epoki. Połączyłam kolekcję papierów Flower Story z kolekcją Industral Romance marki ScrapBoys. Obydwie kolekcje utrzymane są w stylu vintage z odrobiną romantyzmu. Pełno w nich starych przedmiotów – zegary, klucze, maszyny do pisania, koła zębate, klatki dla ptaków, dawne pojazdy, pokryte rdzą przedmioty z duszą. Kolekcje utrzymane są w stonowanej kolorystyce, z dominacją brązów oraz jasnych beży. Znajdziemy wśród elementów do wycinania nie tylko przedmioty w klimacie wspomnień, ale również piękne motyle w odcieniach żółci i pomarańczu, ptaki i koguty, a także prześliczne kwiaty.

Jest na tyle ciepło, że można spędzić czas na powietrzu. Rozłożyłam koc w kratę, ułożyłam poduszki, obok postawiłam filiżankę z herbatą z miodem oraz kruche ciasteczka i na balkonie, w słońcu wycinałam oraz kleiłam. Kartki wykonałam w moim ulubionym formacie, mowa tutaj o wydłużonym prostokącie. W tle użyłam papierów w odcieniach brązu, różu, rozbielonej zieleni i beżu, znalazłam je wśród ścinków z różnych arkuszy przeznaczonych do scrapbookingu. Oprócz tego zrobiłam chlapania z białej i niebieskiej farby akrylowej. Kartki w duchu vintage podaruję w tym roku z okazji Dnia Ojca, wypiszę serdecznymi słowami i życzeniami płynącymi prosto z serca. Będą miłym dodatkiem do prezentu.

Kartki ręcznie robione z wykorzystaniem kolorowych papierów przeznaczonych do scrapbookingu z motywem starych przedmiotów i kwiatów w odcieniach brązu i beżu. Kartki mają wymiary 21x10cm.

Przygotowane przeze mnie kartki zgłaszam do wyzwania organizowanego przez Zielone Koty o tematyce W starym stylu. Mam nadzieję, że sprostałam zadaniu.

.

Utulam,