Kartki z okazji świąt Bożego Narodzenia z kolekcją papierów In frosty colors – Winter

Uwielbiam to… został niecały miesiąc do najbardziej magicznego czasu w roku. Święta Bożego Narodzenia kojarzą mi się przede wszystkim z miłością oraz z rodzinnymi spotkaniami pełnych ciepła i radości. To czas pieczenia i lukrowania pierników, tworzenie kartek okolicznościowych dla bliskich, którzy mieszkają daleko, a także przygotowywaniu drobnych upominków, najlepiej robionych własnoręcznie. Aby wprowadzić się jeszcze bardziej w świąteczny nastrój zaczynam słuchać świątecznych piosenek, przeglądam kulinarne przepisy i dekoruję swoje mieszkanie. Z szaf wyciągnęłam całą masę ozdobnych poduszek z motywami świątecznymi, w kuchni ustawiłam na półce bożonarodzeniowe kubki, w salonie zawiesiłam kalendarz adwentowy i światełka choinkowe. W pracowni ciągle maluję i ozdabiam bombki oraz robię zawieszki na choinkę w technice decoupage z użyciem różnych mediów.

Kolekcja papierów In frosty colors – Winter marki Alchemy of Art, zainspirowała mnie do stworzenia kolejnych kartek, tym razem w odcieniach błękitu. W arkuszach papierów do wycinania znaleźć można ogromną liczbę zimowych motywów – bałwanów w czapkach, wełnianych swetrów, kul śnieżnych, łyżew, prezentów i paczek, domków z piernika, lukrowanych ciastek i babeczek z kremem, kubków wypełnionych gorącą czekoladą z bitą śmietaną, cukierków, leśnych zwierząt, reniferów oraz ptaków, postaci świętego Mikołaja oraz rozbawionych elfów, etc. Z ich użyciem wykonałam kolekcję sześciu kartek okolicznościowych. Nie mogło zabraknąć niebieskich poinsecji, delikatnych kwiatów w odcieniach bieli i jasnego błękitu oraz zielonych gałązek, które pochodzą z arkuszy do wycinania Winter Morning marki Craft O’Clock. Fragmenty, które pokryłam brokatem w kolorze niebieskim dodają pracy niepowtarzalny, zimowy klimat.

.

Zimą pięknie przeplata się to, co duchowe, z tym, co ziemskie. W tym wyjątkowym okresie doceniamy najbliższych, możliwość bycia razem, dopieszczania się i kochania. Pomagają w tym przygotowania do świąt. Choć grudniowa krzątanina bywa wyczerpująca fizycznie, wspaniale oczyszcza głowę z niepotrzebnych myśli. Jestem tylko TU i TERAZ – koncentruję się na sprzątaniu, upiększaniu i gotowaniu. Staję się czarodziejką domowego ogniska. [1]

.

[1] Agnieszka Maciąg

Zestaw sześciu kartek ręcznie robionych z wykorzystaniem kolorowych papierów przeznaczonych do scrapbookingu w odcieniach błękitu z motywami nawiązującymi do Świąt Bożego Narodzenia. Kartki mają wymiary 21x10cm.

 .

Love,