Plakaty z piwonią

Piękna i subtelna piwonia, kojarzy nam się z sielankową atmosferą wczesnego lata. Wystarczy o niej wspomnieć, a od razu pojawia się jej zapach… ta potężna kwiatowa nuta, jednocześnie świeża i lekko drzewna, jest rozpoznawalna wśród tysiąca innych. Kiedy byłam małą dziewczynką, piwonie były sercem moich ulubionych perfum, tych, które podkradałam z toaletki mamy, żeby móc się nimi spryskać i przez chwilę poczuć się dorosłą. Od tamtej pory za każdym razem, gdy natrafiam na jej aromat, mam przed oczami obraz kilkuletniej, roześmianej dziewczynki z blond lokami do ramion, umalowanej czerwoną pomadką po same policzki, ze sznurem kolorowych korali na szyi i z butami na obcasach, które były na mnie trzy razy za duże! Piwonia to gwiazda wśród kwiatów! Kocham. Uwielbiam od lat.

Bardzo lubię połączenie pastelowego różu z mocnym odcieniem kobaltowego błękitu. Takie też kolory pojawiły się na moich plakatach. Przedstawiają kwiaty piwonii w rozkwicie w otoczeniu biało – niebieskiej porcelany. To hołd złożony pięknu wiosennego ogrodu, gdzie różowe piwonie tańczą w rytmie delikatnego powiewu wiatru, a powietrze nasycone jest zapachem kwitnących kwiatów. Plakaty zostały przygotowane w technice akwareli oraz następnie z użyciem programu graficznego. Tym razem są to dwie grafiki do pobrania i samodzielnego druku. Swoje plakaty oprawiłam w drewnianą ramkę i postawiłam w salonie w otoczeniu świec, porcelany w kolorze królewskiego błękitu i świeżych, ciętych kwiatów. Marzy mi się, by kiedyś mieć dom i cudowny ogród z peoniami, krzewami różanymi i białymi lilakami.

.

Obudź w sobie poetkę. Obudź w sobie artystkę. Spoglądaj na cały świat jak na jeden wielki, nieopisany, nieodgadniony cud – bo tym właśnie jest. To wszystko, co przyjmujemy za oczywistość, wcale takie oczywiste nie jest. Rozumiemy to niestety dopiero w chwili utraty. Ale nie musimy niczego tracić – wystarczy przebudzić się do bycia tu i teraz, do dostrzegania wszelkich darów, którymi jesteśmy codziennie tak szczodrze obdarowane. Nasza zdolność do chodzenia, widzenia, słyszenia, smakowania, przytulania i troski o innych jest wielkim darem. Dzisiaj zatroszczmy się również o same siebie – usłyszmy ciche wołanie naszych dusz. Jesteśmy piękne, a wiosna wokół nas pomoże przebudzić to na nowo nasze niezwykłe, wewnętrzne piękno. [1]

.

[1] Agnieszka Maciąg

PLAKAT Z PIWONIĄ PIONOWY, PLAKAT Z PIWONIĄ POZIOMY

Możesz z nich korzystać tylko dla użytku własnego. Będzie mi miło, jeśli pokażesz je swoim znajomym i bliskim. Plakaty zostały przygotowane w wysokiej jakości druku i dostosowany do formatu A4.

Jeżeli podobają Ci się grafiki  mojego autorstwa i je pobierasz do wydrukowania, będzie mi niezwykle przyjemnie jeśli polubisz stronę Depth of souls na Facebooku.

Jak miło, że doceniasz mój wysiłek i pracę. Możesz mnie wesprzeć i kupić mi kawę, która towarzyszy mi zawsze podczas tworzenia kolejnych projektów dla Ciebie. Każdy dar serca przyjmuję z wielką wdzięcznością.

.

Utulam,