Obrazki na desce z kolekcją papierów Whispers of the Mountains

Kolekcja papierów Whispers of the Mountains marki Alchemy of Art to gratka dla wielbicieli spontanicznych biwaków, długich spacerów, górskich wycieczek i relaksu na świeżym powietrzu. Zamglone tajemnicze góry, rozłożyste drzewa, zachwycające dzikie zwierzęta i długie szlaki zachęcają, aby udać się w podróż. Kolekcja przedstawia biwakowiczów spędzających czas na łonie natury – łowiących ryby, spacerujących czy wspinających się w stromych zboczach. Bardzo dużo jest motywów przedstawiających majestatyczne góry, bezkresne lasy i kamieniste górskie szlaki przykryte warstwą śniegu. Nie zabrakło w niej również wypchanych po brzegi plecaków, namiotów, kompasu, lornetki, czapki z daszkiem, butów górskich, latarenek, emaliowaych kubków na herbatę, podróżnego czajniczka, etc. Oczywiście w arkuszach do wycianania znajdziemy jeszcze wiosenne kwiaty, liście paprosi, grzyby czy pieńki ściętych drzew. Ta kolekcja jest bardzo bogata kolorystycznie, piękne są zielenie w wielu odcnieniach, tajemnicze błękity, słoneczne oranże, brązy, szarości, a także ciepłe czerwienie.

Weekend spędziłam w zaciszu domowym, oglądając serial The Originals, poświęcony historii pierwotnych wampirów, żyjących obecnie w Nowym Orleanie. Dużo czasu poświęciłam na tworzenie – kolaży graficznych, zawieszek z kwiatami, obrazków przestrzennych, etc. Do swojej najnowszej pracy użyłam deski, którą pomalowałam farbami akrylowymi w odcieniach zieleni, żółci, bieli i czekoladowego brązu. Pomalowane deski zabezpieczyłam cienką warstwą transparentnego lakieru akrylowego. W pomalowane farbami ramki wykonane ze sprasowanych włókien drzewnych umieściłam piękne krajobrazy górskie z arkuszy papierów do scrapbookingu. Obrazki ozdobiłam elementami wyciętymi z kolekcji papierów Whispers of the Mountains. Boki każdego z papierowych elementów postarzyłam tuszem wodnym w odcieniu ciepłego brązu. Jest to górsko – leśna opowieść ze zwierzętami i delikatnymi roślinami w roli głównej. Poszczególne elemety podklejałam od spodu kilkoma warstwami grubej tekturki, przez co tworzą naprawdę przestrzenną pracę. Gotowe kompozycje pochlapałam białą farbą akrylową, tworząc świetliste błyski.

/

Wyjdź do lasu, usiądź na polanie pod starym drzewem. Obserwuj w milczeniu świat, który przeżywa swoje życie bez odmierzanego czasu. Usiądź nad jeziorem, kiedy niebo płacze. Zauważ moment zanurzenia się kropli deszczu w wodę, otwórz usta i skosztuj łez nieba, rozetrzyj je po swoich policzkach. Wyjdź w góry i zobacz, jak maleńka jesteś na tle niekończącej się przestrzeni krajobrazów. (…) Żyj świadomie, twórczo i autentycznie. [1]

.

[1] A. Ras Menet

Obrazki na desce o wymiarach 20x30cm, ręcznie zdobione przy pomocy farb akrylowych oraz papierów przeznaczonych do scrapbookingu z kolekcji Whispers of the Mountains.

.