Plan zajęć dla studentów dziennych i zaocznych

Ze sztuką żyje, przebywam każdego dnia, obserwuję, podpatruję i podziwiam. Uwielbiam spacerować ciasnymi zaułkami miasta i oglądać wystawy w napotkanych przeze mnie galeriach sztuki. Albo ukradkiem pooglądać przez szybę co się dziejewewnątrz. Fascynujące jest to, że mogę obserwować ludzi i wystawę, ich reakcje wypisane na twarzy, ruch oczu na poszczególne dzieło. Są to miejsca, które doskonale rozumiem, tego nie można w żaden sposób kwestionować.

Muszę powiedzieć, że od dziecka interesowałam się sztukami plastycznymi. Co prawda jako kilkuletnia dziewczynka nie wiele czerpałam z malarstwa, nie uprawiałam go wcale. Jednak swój wolny czas poświęcałam na rysowaniu. Bardzo lubiłam oglądać albumy z fotografiami największych mistrzów malarstwa i grafiki użytkowej. Zakochałam się, pomimo, że nie znałam tego języka. Im byłam starsza, mądrzejsza i bardziej rozumna coraz więcej czytałam, oglądałam i sama próbowałam swoich sił w malarstwie.

Osobiście bardzo dużo czasu poświęcam na przebywanie z obrazami, mam tę przyjemność, że mieszkam z nimi i pracuje. Są dla mnie zwykłymi elementami powszedniego życia, przedmiotami codziennego użytku, bez których nie byłabym w stanie funkcjonować. W pracy artystycznej, jest dla mnie szalenie istotne, że od samego początku, od pierwszej naznaczonej linii na płótnie, buduje obraz sama, bez niczyjej pomocy, kawałek po kawałku, od najdrobniejszego szczegółu. Do swojej twórczości podchodzę niezwykle emocjonalnie, ogromnym uczuciem obdarzam każdy swój obraz. Również sam proces tworzenia jest nacechowany dużym pokładem wewnętrznych przeżyć. Bardzo się przejmuję, martwię tym co maluję i ile czasu temu poświęcam.

Nie lubię powracać do obrazów, które stworzyłam jakiś czas temu. Mimo tego, trzymam je starannie opakowane w folii, aby nie uległy zniszczeniu. Może nadejdzie taki czas, że będę mieć na tyle śmiałości, aby do nich powrócić i zmierzyć się z minionym czasem.  Muszę mieć w sobie dużo odwagi, aby stawić czoło związanych z nimi, często bolesnych i przykrych wspomnień. Bywa tak, że w akcie bezsilności wyrzucam je, całkowicie niszczę, aby dalej nie pamiętać, ponieważ bardzo często to coś więcej niż tylko malowanie, to zamknięte w płótnach odłamki mojego życia. Obrazy bywają bardzo ważne, dla mnie są bardzo ważne.

Kochać malarstwo to nie tylko bezsensowne wpatrywanie się w płótna pokryte kolorami, to także zainteresowanie samym procesem tworzenia, chęć poznawania jego historii i związanych z nią wspomnień. Osoba kontemplująca dzieła sztuki musi być przygotowana na poznawanie przeszłości często bolesnej i trudnej. Ten kto interesuje się wyłącznie finalnym dziełem, podpisanym, oprawionym w szlachetne ramy i w takiej formie dostarczanym szerszej publiczności, nie ma nic wspólnego ze sztuką. Ja sama będąc w galerii nawet najmniejszej, najskromniejszej i ascetycznej potrafię wyobrazić sobie jak od pierwszej poprowadzonej linii buduje się obraz. Wiąże się to z wewnętrzną, trudną walką, emocjami i jakąś niepowtarzalną, ulatującą energią. To jest bardzo długa droga, dlatego nie każdy jest w stanie nią iść.

Podjęłam w życiu kilka słusznych decyzji, jedną z nich była nauka w liceum plastycznym. Studia, które wybrałam również były związane bezpośrednio ze sztuką. Ukończyłam arteterapię oraz zostałam magistrem sztuki, oprócz tego miałam przyjemność studiować kulturoznawstwo. Uważam, że miałam ogromne szczęście, że rodzice pozwalali mi na wiele, przede wszystkim na rozwijanie swoich pasji oraz zainteresowań od najmłodszych lat. Być może brak presji spowodował, że z lekkością nauczyłam się malować i do dnia dzisiejszego jest to moją pracą, która mnie cieszy i daję ogrom satysfakcji.

Dla wszystkich studentów powracających po długiej wakacyjnej przerwie na uczelnie oraz dla tych wszystkich młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją studencką przygodę, przygotowałam plany zajęć do pobrania i samodzielnego wydrukowania. Oczywiście zaprojektowałam je zarówno dla studentów uczęszczających na zajęcia w  trybie dziennych, a także dla studiujących zaocznie. Do wyboru są trzy wzory – abstrakcyjny, pastelowy z motywem kwiatowym, a także minimalistyczny. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Niech dobrze służą!

pobierz

ABSTRAKCYJNY PLAN ZAJĘĆ DLA STUDENTÓW W TRYBIE DZIENNYM, ABSTRAKCYJNY PLAN ZAJĘĆ DLA STUDENTÓW W TRYBIE ZAOCZNYM

PLAN ZAJĘĆ Z MOTYWEM KWIATOWYM DLA STUDENTÓW W TRYBIE DZIENNYM, PLAN ZAJĘĆ Z MOTYWEM KWIATOWYM DLA STUDENTÓW W TRYBIE ZAOCZNYM

MINIMALISTYCZNY PLAN ZAJĘĆ DLA STUDENTÓW W TRYBIE DZIENNYM, MINIMALISTYCZNY PLAN ZAJĘĆ DLA STUDENTÓW W TRYBIE ZAOCZNYM

Możesz z nich korzystać tylko dla użytku własnego. Będzie mi miło, jeśli pokażesz je swoim znajomym i bliskim. Plany zajęć przygotowane są w wysokiej jakości druku i dostosowane do formatu A4.

Jeżeli podobają Ci się grafiki  mojego autorstwa i je pobierasz do wydrukowania, będzie mi niezwykle przyjemnie jeśli polubisz stronę Depth of souls na Facebooku.

.

Wszystkim studentom życzę powodzenia i wielu sukcesów!

XOXO

Małgorzata