Złote jajka z motywem kwiatowym

Wiosna przyszła! Zapukała do moich drzwi. Otworzyłam i zaprosiłam ją do środka. To piękny czas, kiedy przyroda budzi się do życia świeża i zielona. Wychodzę na balkon, przymykam powieki i czuję jak energia przepływa przez moje ciepłe ciało. Słońce pieści skórę twarzy i odsłonięte ramiona, a ciepły wiatr rozwiewa włosy. Wraz ze słońcem zyskuję siłę potrzebną do życia. Biorę głęboki oddech, powietrze zatrzymuję na moment w płucach. Cieszę się chwilą, która trwa niespiesznie. Otwieram oczy, przyglądam się spacerującym ludziom, aby znaleźć uśmiech na ich twarzach. Otulam się szczelnie obszernym swetrem i jeszcze chwilę spędzam na balkonie. Zatrzaskując za sobą drzwi wchodzę do środka, kieruję się do kuchni, by włączyć wodę na herbatę, głaszczę koty z czułością i wdzięcznością w sercu. Wiosna to wyczekiwana przeze mnie pora roku, uczy mnie cierpliwości, daje mi wiarę i nakazuje otworzyć się na ludzi i nowe możliwości. To magiczny czas spędzony w gronie najbliższych, celebracja i chwila wytchnienia.

W ostatnim czasie w mojej pracowni powstały złote pisanki z motywem kwiatowym, które przygotowałam na wielkanocną wymiankę na jednej z grup na facebooku. Bardzo spodobała mi się praca z płatkami złota, ich delikatnością. Dekoracja zyskała szlachetności i zarazem niespotykanego wyglądu. Opócz tego wykonałam spękania dwuskładnikowe, które wyszły mi niezwykle delikatne. Wypełniłam je patyną w kolorze mosiądzu. Dodatkowo pisanki ozdobiłam ornamentami wykonanymi z lekkiej glinki, które pomalowałam farbami akrylowymi na kolor brązowy, biały i złoty w odcieniu dukatowym. Złote jajka pokryłam kilkoma warstwami lakieru rozpuszczalnkowego o błyszczącym wykończeniu. Żywię nadzieję, że spodobają się obdarowanej przeze mnie osobie. Do paczki spakowałam oczywiście słodycze i liściastą herbatę zieloną, ozdobne tekturki, deseczki, ramki, papiery i serwetki do decoupage oraz inne przydatne produkty w rękodziele.

Jajka wykonane z akrylu mające 10 cm, ręcznie zdobione przy pomocy techniki decoupage, złota w płatach, ornamentów wykonanych z lekkiej glinki oraz reliefów z użyciem konturówki oraz brokatu w kolorze złota. Jajka z motywem kwiatów zostały dodatkowo ozdobione spękaniami w kolorze mosiądzu.

Uściski,