Zawieszki z różami w stylu vintage

Chciałabym, żeby przyszła już jesień. To moja ulubiona pora roku. Lubię otulić się szczelnie kocem, zapalić aromatyczne świece, których płomień odbija się w szybie, popijać herbatę malinową z imbirem, jeść ciasteczka z masłem orzechowym i czekoladą, gotować zupę dyniową z mlekiem kokosowym, wdychać chłodne powietrze stojąc wieczorem na balkonie, etc. W lecie czuję się niepewnie, szybko się męczę i ciągle chodzę rozdrażniona. Nie mogę sobie znaleźć miejsca, gdzie czułabym się bezpiecznie i dobrze. Za odchodzącym latem nie będę tęsknić! Wiem, że jesień będzie źródłem moich inspiracji, niekończącym się motywatorem do zmian oraz przepustką do obcowania z naturą. Cieszę się, że upalnych dni jest coraz mniej.

Przygotowałam niewielkie zawieszki z motywem pięknych różowych róż oraz antycznego zegara oraz damy w kapeluszu w akompaniamencie subtelnych kwiatów w różnym stadium rozkwitu. Użyłam papieru ryżowego przeznaczonego do decoupage marki Alchemy of Art. Zrobiłam delikatne spękania o formule dwuskładnikowej, które wypełniłam ciemnym woskiem w kolorze antycznego złota. Oczywiście nie mogło zabraknąć lekkich chlapań z białej i brązowej farby akrylowej. Boki zawieszek przyciemniłam woskiem, co dało złudzenie lekkiego postarzenia pracy. Całość polakierowałam kilkoma warstawami lakieru rozpuszczalnikowego o wykończeniu satynowym. Lubię takie proste i zarazem piękne zawieszki, chętnie wieszam je na gałce od regału.

_____
Sprawdź koniecznie

Zawieszka z damą wśród kwiatów oraz zawieszka z zegarem o wymiarach 12x15cm i zawieszki z różami o wymiarach 10x12cmcm, ręcznie zdobione przy pomocy techniki decoupage, z użyciem spękań dwuskładnikowych, wosków postarzających w kolorze antycznego złota.

.