Simple Beautiful – Panel na płótnie oraz kartki okolicznościowe w stylu vintage

Simple Beautiful marki Alchemy of Art to przepiękna kolekcja papierów przeznaczonych do scrapbookingu, utrzymana w stylu vintage z dużą dawką romantyzmu. Pełno w nich starych przedmiotów – drewnianych skrzyń, lamp naftowych, filiżanek i imbryków z najdelikatniejszej porcelany, sukien, luster i zegarów, zakurzonych książek, stylowych sof i krzeseł, gramofonów z przepiękną tubą, luster w drogocennych ramach, eleganckich wachlarzy, etc. Kolekcja utrzymana jest w stonowanej kolorystyce, z dominacją brązów, jasnych beży, pastelowych róży i błękitów. Znajdziemy wśród elementów do wycinania nie tylko przedmioty w dawnym klimacie, ale również najszlachetniejsze róże z delikatnymi płatkami niczym jedwab, budynki i altany ogrodowe oraz portrety kobiet i mężczyzn ubranych w szykowne stoje z minionej epoki.

Przygotowałam panel w technice mixmediów oraz zestaw trzech kartek w stylu vintage. Wykonując panel użyłam niewielkiego płótna, na które nakleiłam arkusz papieru przeznaczonego do scrapbookingu oraz elementy wycięte z kolekcji papierów Simple Beautiful. Z papierów wycięłam kompozycje kwiatowe, dodataki w formie strojnej sukni i wachlarzy, a przede wszystkim budynki w otoczeniu zielonej roślinności. Jest też portret kobiety, który zamknęłam w ramce wykonanej z białego gesso. Dodatkowo użyłam kwiaty z papieru pomalowanego farbami akwarelowymi na odcienie beżu i żółci. Zawiązałam kokardę z delikatnej koronki w kolorze ecru. Ponadto płótno ozdobiłam maleńkimi perełkami w odcieniach zgniłej zieleni oraz w kolorze antycznego brązu. Panel tworzy warstwową kompozycję do powieszenia na ścianie.

Kartki okolicznościowe również powstały z wykorzystaniem tej kolekcji papierów. Użyłam przede wszystkim przepiękne bukiety białych i różowych róż, ozdobne ramki, które oplatają krzewy różane oraz portrety w stylu retro. Podobnie jak w panelu, w kartkach wykorzystałam koronkę w kolorze beżowym, z której zawiązałam niewielkie kokardy. Dodatkowo kartki zdobią niewielkie kwiatki wykonane z papieru oraz błyszczące perełki w stonowanych kolorach. Zarówno panel na płórnie, jak i kartki okolicznościowe zwieńczają napisy motywacyjne umieszczone na białych tabliczkach. Kolekcja papierów Simple Beautiful jest przecudowna, chciałabym jeszcze kiedyś do niej powrócić i stworzyć kolejne cuda w technice scrapbookingu i mixmediów. Jest taka delikatna, taka kobieca, przywołująca na myśl chwilę odpoczynku w romantycznej, przeszklonej altance delektując się pyszną herbatą, błogą ciszą i cudownym widokiem krzewów pełnych róż.

______
Sprawdź koniecznie

Panel dekoracyjny o wymiarach 20x30cm, ręcznie zdobiony z pomocą papierów przeznaczonych do scrapbookingu, papierowych kwiatów i koronek. Kartki okolicznościowe o wymiarach 14x14cm, ręcznie robione z użyciem kolekcji papierów Simple Beautiful.

Przygotowane przeze mnie kartki okolicznościowe w stylu vintage zgłaszam do wyzwania wrześniowego organizowanego na instagramie przez markę Lemoncraft.

.

Posyłam uściski,