Fiolety i błękity – Jajka wielkanocne

Gdy tuż po przebudzeniu wyjrzałam przez okno moim oczom ukazała się warstwa śniegu. Z rozczarowaniem na twarzy pomyślałam, znowu! Przecież miało być tak pięknie, wiosennie, kolorowo, ciepło… a tu taka niemiła niespodzianka.

Mam do siebie ogromny żal, że nie udało mi się przynieść do domu bazi ani gałązek brzozowych zerwanych w pobliskim lasie. W ferworze zajęć nie posiałam nawet rzeżuchy, a tak bardzo ją lubię.  Ach, jak ten czas szybko leci!

Pastelowe jaja wyglądają pięknie i będą idealnym dodatkiem na stole ułożone w otoczeniu tulipanów, szafirków oraz żonkili. Oczywiście, przy ich wykonaniu postawiłam na łączenie ze sobą różnych technik, dzięki czemu wyglądają ciekawie.

Jajka wykonane ze styropianu mające 10 cm i 12 cm, ręcznie zdobione przy pomocy techniki decoupage oraz ornamentów wykonanych z lekkiej glinki. Jajka z motywem słodkich kurczaków w otoczeniu kwiatów, zostały dodatkowo ozdobione porcelanowymi spękaniami w kolorze złotym. Całość uzupełniają niewielkie perełki w kolorze białym.

.

Love,