Tylko dla kobiet – Tracker cyklu miesiączkowego

Pamiętam doskonale wszystkie dojrzewające koleżanki ze szkoły podstawowej. Część z nich była niezwykle dumna z tego, że zaczęła miesiączkować. Bez żadnego skrępowania potrafiły rozmawiać o swoim okresie z przyjaciółkami oraz podczas tych dni, triumfując wyciągały ze swoich plecaków paczki z podpaskami. Należałam do tej grupy dziewczyn, które nie chciały mieć piersi, bioder, a już co gorsza krwawić co miesiąc!

Do dziś traktuję miesiączkę jako coś osobistego, o czym nie lubię się chwalić.  U mnie w domu nigdy się nie rozmawiało na temat menstruacji. Mama, babcia, ciotka czy siostra… nie poruszały tego tematu, nie rozmawiały o zmianach jakie zachodzą podczas kobiecego cyklu. Jako młoda kobieta nauczyłam się, że miesiączka jest sekretną sprawą kobiet. Należy trzymać tampony i podpaski w ukryciu, aby nikt nie mógł poznać naszego sekretu.

Temat miesiączki pozostaje zaniedbany. To wciąż temat tabu! Nadal ogromna liczba kobiet uważa, że to powód do wstydu, braku zrozumienia, że miesiączkę trzeba ukrywać! Powinniśmy przyjąć, że to proces tak naturalny, jak jedzenie, picie czy spanie! Bo to dzięki cyklowi, którego częścią jest menstruacja kobiety mogą być mamami, a życie – płynąć dalej.

Cykl miesiączkowy wiele mówi o naszym stanie zdrowia.  Przygotowałam pastelową grafikę wyłącznie dla kobiet, przeznaczoną do śledzenia pojedynczego cyklu menstruacyjnego. W kalendarzu  miesiączkowym jest miejsce, aby zapisywać dane dotyczące cyklu, zaznaczyć dni płodne czy zbliżenia. Jest oczywiście miejsce do wpisywanie ważnych dat oraz przypomnienie o regularnym badaniu się!

TRACKER CYKLU MIESIĄCZKOWEGO

Możesz z niego korzystać tylko dla użytku własnego. Będzie mi miło, jeśli pokażesz go swoim znajomym i bliskim. Grafika przygotowana jest w wysokiej jakości druku i dostosowana do formatu A4.

Jeżeli podobają Ci się grafiki  mojego autorstwa i je pobierasz do wydrukowania, będzie mi niezwykle przyjemnie jeśli polubisz stronę Depth of souls na Facebooku.

Będzie mi szalenie miło jeśli zajrzysz także do mojego sklepu na Facebooku. Zapraszam do  Depth of souls collection. 

 

.XOXO