Seriale z interesującą fabułą na zimowe wieczory

Długie, melancholijne wieczory to doskonały czas na nakarmienie naszych zmysłów kolejnymi odcinkami wciągającego serialu. Przedstawione poniżej propozycje sprawdzą się zarówno podczas samotnego seansu jak i romantycznego wieczoru we dwoje. Każdy z nich skłania do przemyśleń, śmieszy a czasem doprowadza do silnych wzruszeń. Intrygi, zagubienie w świecie miłości, brak wsparcia ze strony najbliższych,  pożądanie i fascynacja – to historie, które dotykają także nas, dlatego czasem warto spojrzeć na całą sytuację z innej perspektywy, występując w roli obserwatora. Jestem przekonana, że każdy z Was znajdzie coś interesującego dla siebie.

Firefly Lane, 2021

To historia dwóch przyjaciółek, które los połączył w dzieciństwie. Kobiety przyjaźnią się od trzydziestu lat, razem przeżywają wszelkie wzloty i upadki, sukcesy i porażki, wspólnie rozwiązywały problemy i przezwyciężały rozczarowania. Serial ukazuje mierzenie się z trudnościami i codziennymi problemami, wplatając wątki z zawiłymi historiami rodzinnymi. Opowieść jest prowadzona z wieloma retrospekcjami – jest czas dzisiejszy, czas młodości i okres nastoletni. Dzięki temu widzimy, jak różne wydarzenia miały swój początek w przeszłości, jak zachowania bohaterek zmieniają się na podstawie różnych zdarzeń. Serial mogę zaliczyć do tego z serii babskich,  idealny na weekendowy relaks.

Tacy jesteśmy / This Is Us, 2016

To niesamowicie ciepła i wzruszająca opowieść o rodzinie i ich wielkich perypetiach na przestrzeni lat, opowieść o emocjach, uczuciach i ludzkich sprawach. Historia jest prowadzona wielopoziomowo, przeszłość przeplata się z teraźniejszością i przyszłością. Dzięki czemu możemy poznać całą drogę bohaterów, zobaczyć, co wpłynęło na ich postępowanie, co sprawiło, że są tacy, a nie inni. W serialu ukazane zostały portrety ludzi oraz życie ze wszystkimi kolorami. Serial  udowania, że nawet w  w najczarniejszym scenariuszu pisanym przez życie jest jest nadzieja na zmianę.  Serial Tacy jesteśmy jest naprawdę emocjonujący, a przy tym ma niezwykle pouczający charakter. Znakomicie się go ogląda.

Poldark – Wichry losu / Poldark, 2015

To serial, który potrafi w każdym obudzić romantyka – jednym spodoba się piękna Kornwalia, innym dopracowane kostiumy, jeszcze innych zachwyci literacki sposób narracji, serialowe romanse czy tło społeczne. Serial Poldark powstał na motywach powieści Winstona Grahama i te jego literackie korzenie dobrze widać. Ujęcia dzikich plaż czy rozległych wrzosowisk zapierają dech w piersiach, a wrażenie potęguje świetnie dobrana oprawa muzyczna oraz interesująca fabuła. Jeżeli lubicie seriale kostiumowe, a jeszcze go nie widzieliście, to doprawdy koniecznie musicie nadrobić zaległości. Nie da się z tego serialu nie czerpać zwyczajnej radości z oglądania.

Lupin, 2021

Lupin to historia, w której główny bohater postanawia w mistrzowski sposób zemścić się na zamożnej rodzinie, która kiedyś skrzywdziła jego ojca, oskarżając go o kradzież naszyjnika kosztującego fortunę. Mężczyzna nie mógł znieść upokorzenia i w następstwie popełnił samobójstwo, osierocając nastoletniego Assane. Chłopiec dorasta, staje się człowiekiem o nienagannych manierach, specjalistą od kamuflażu, dywersji i ukrywania swoich prawdziwych intencji. Obnaża spiski, wymierza sprawiedliwość i wodzi na nos policję! Mimo, że nie ma w serialu mowy o realizmie, to muszę przyznać, że oglądało się go z najwyższą przyjemnością.

Bridgertonowie / Bridgerton , 2020

Targowisko próżności, przepychu i głupoty, samotność, miłość i namiętność to tylko kilka z wielu wątków, które pojawiają się w serialu Bridgertonowie. Obserwowanie życia londyńskiej socjety, ich rywalizacji i potrzeby pokazania się. Do tego piękne stroje, stylizacje i wnętrza. Co więcej, ucho cieszy nie tylko dostojny język, jakim operują bohaterowie, ale także pojawiają się ciekawe kompozycje skrzypcowe i fortepianowe. Najbardziej podobała mi się historia Anthonego Bridgertona i jego zakazanego romansu. To ciekawe, jakimi prawami rządziła się dziewiętanstowieczna śmietanka towarzyska. Te wszystkie mezalianse, to, co wypada kobiecie, a czego nie może – to naprawdę wciąga!

Fleabag, 2016

Serial, w którym bohaterka zwraca się wprost do widza, przez co wiemy, co dokładnie myśli  i czego oczekuje. Jej komentarze są często cierpkie i ironiczne, a rzeczywistość zawsze rozmija się z tym, czego się spodziewa. Tytułowa Fleabag naśmiewa się z każdego i z każdej sytuacji. Jest często wredna i ostentacyjnie wulgarna, ale zarazem błyskotliwa, szczera i bardzo nieszczęśliwa. W gruncie rzeczy, o tym właśnie jest ten serial. O zagubionej w świecie, niemogącej się pozbierać po stracie bliskiej osoby dziewczynie. Jeśli szukacie czegoś zabawnego, a zarazem z głębszym dnem, takiego, co czasem  mocniej ściśnie Was za serce, to bardzo polecam.

Sukcesja / Succession, 2018

Sukcesja to serial pełen władzy, konszachtów oraz walki o wpływy. Wielkie rodzinne imperium, ogromna fortuna, a zarazem ciągła walka o utrzymania tego wszystkiego.  Zdrada czai się na każdym kroku, w dodatku cios najczęściej zadają najbliższe osoby. W serialu zostało fenomenalnie ukazane jak pieniądze naprawdę potrafią niszczyć wszelkie wartości, a także jak ludzie wraz z pozycją tracą jakiekolwiek skrupuły. To uzależnienie od władzy, od wpływów, to ciągłe spiski, intrygi i gierki. Serial jest naprawdę niezwykle wciągający, stanowi mieszankę cooneyowskiej farsy i szekspirowskiej tragedii, koniecznie trzeba go zobaczyć.

Durrellowie / The Durrells in Corfu, 2001

Ciepła i zabawna opowieść o losach licznej, nieco zwariowanej angielskiej rodziny na greckiej wyspie Korfu. Możemy śledzić jak członkowie rodziny Durrellów przystosowują się do nowego życia i stawiają czoła trudnym wyzwaniom, nawiązują pierwsze przyjaźnie oraz miłości. W serialu zachwycają greckie klimaty, ciepło słońca, inteligentny humor, błyskotliwe dialogi oraz zapierające w piersiach krajobrazy. I co ciekawsze, to wszystko zdarzyło się w dużej części naprawdę, bo serial nakręcono na podstawie autobiograficznych, przeuroczych powieści Geralda Durrella, Moja rodzina i inne zwierzęta oraz Moje ptaki, zwierzaki i krewni. 

Velvet, 2013

Serial pokochałam za klimat, muzykę, lekkość przekazu, świetną grę aktorską, ale przede wszystkim za stroje. W serialu nie zabrakło stylizacji złożonych z pereł, pięknych wełnianych płaszczy, garsonek, broszek, rękawiczek i klasycznych sukienek. Miłośnicy stylu pin-up również znajdą kilka interesujących kostiumów. Nie zawiodą się również fani pięknych nakryć głowy. Wątek Any oraz Alberta jest wspaniały. Ich miłosne oraz zawodowe perypetie potrafią rozchmurzyć nawet w najbardziej ponury dzień. Para zostaje rozdzielona na osiem lat, ale miłość jest w stanie wszystko przetrwać. Naprawdę warto poświęcić temu serialowi czas!

.

Love,