Biżuteria z druzami pirytu oraz granatami

Piryt to kamień dający siłę i odwagę do bycia niezależnym. Obecność tego minerału sprawia, że przestajemy bać się życia i zaczynamy brać sprawy we własne ręce, dokonujemy rewolucyjnych zmian i decydujemy się na śmiałe posunięcia. Piryt dodaje energii, stymuluje kreatywność i pozwala osiągać lepsze wyniki w dziedzinach związanych z twórczością – muzyką, literaturą, malarstwem. Piryt pomaga nam wyjść poza wewnętrzne blokady, dzięki czemu ułatwia poznanie oraz rozwój nowego sposobu myślenia i  zmianę punktu widzenia. Ponadto wzmacnia energię fizyczną i wspiera w budowaniu poczucia własnej wartości. Działa stymulująco na układ odpornościowy. W litoterapii uważany za pomocny przy różnego rodzaju infekcjach, problemach trawiennych, chorobach kości, chorobach krwi czy chorobach płuc.

Gdyby stworzyć listę minerałów o niezwykłej mocy, na jej szczycie pojawiłby się granat. Właściwości, jakie ma ten kamień, mogą bowiem pomóc w różnych sferach życia. Przede wszystkim uznawany jest on za amulet ułatwiający dokonywanie zmian w życiu oraz wyzbycie się obaw przed nowym i nieznanym. Granat pomoże również podjąć ważną życiową decyzję, bez względu na to, czego ona dotyczy. Z jego pomocą urozmaicimy męczącą rutynę, zerwiemy toksyczne relacje, zmienimy styl życia, pracę lub też rzucimy nałóg. Energia granatu pozwoli  przezwyciężyć własne słabości, lęki i kompleksy, a jednocześnie zbudować pewność siebie i poczucie własnej wartości. Z nim podjęcie ryzyka oraz pogoń za marzeniami staną się dużo łatwiejsze i przyjemniejsze!

Wykonałam w swojej pracowni dwa wisiory i piękną broszkę z druzami pirytu, kuleczkami fasetowanego naturalnego pirytu, kuleczkami fasetowanego granatu o barwie rubinowej oraz niewielkiej kropli ze szkła fasetowanego w kolorze dymnym. Dodatkowo użyłam granaty o nieregularne formie, które doszyłam z boku. Wisiory i broszka powstały w technice haftu koralikowego z użyciem ściegu peyote. Wykonałam również dwie bransoletki na lince stalowej z kuleczek fasetowanego granatu i pirytu, z dodatkiem kryształków szklanych w kolorze antycznego brązu. Biżuteria jest mocno połyskująca złotem, miedzią i czerwienią. Wisiory można nosić na przemian, raz duży, raz mały, oczywiście zestawione z pasującą broszką i bransoletkami. Praca nad zestawem była bardzo przyjemna, całość uszyłam szybko i sprawnie, a gotowy zestaw trafił do mojej Mamy.

Zestaw biżuterii ręcznie robionej w technice haftu koralikowego z pirytami i granatami. Piękne druzy pirytu obszyłam maleńkimi japońskimi koralikami w kolorze starego złota, terakoty i miedzi. W pracy użyłam szklane koraliki fasetowane oraz kropelkę kolorze dymnym.  Wisior z dwoma pirytami ma wymiary 4×6,5cm, wisior mały ma wymiary 4×4,5cm, broszka ma średnicę 4cm. Bransoletki pasują na rękę o wymiarach 16-20cm.

.