Kartki z damami w otoczeniu kwiatów z użyciem papierów z kolekcji Tulip love

Czerwiec rozpiszczał pogodą, więc każdą wolną chwilę spędzałam na świeżym powietrzu. Na początku miesiąca miało miejsce dużo ciekawych wyzwań i pięknych chwil. Były przemiłe spotkania w rodzinnym gronie i z bliskimi przyjaciółmi, były cudowne zapachy kwiatów w ogrodzie, porzeczki w różnych kolorach, agrest oraz czereśnie jedzone prosto z krzewów, gotowanie lekkich potraw z warzyw sezonowych, grillowanie dużych kawałków karkówki i kiełbasek oraz pieczenie ciasta z tuskawkami i babeczek z kremem budyniowym, a także chłodniejsze wieczory pod kocem z książką w ręku, bądź wciągającym serialem. Były też dni utkane ze śmiechu, tęcze na niebie i zjawiskowe zachody słońca. Oj czerwcu, lubiłam Cię bardzo, cudne tygodnie mi zapewniłeś.

Wcześnie było, choć słońce już wysoko świeciło. Strzepywałam resztki snu, wyglądając przez okno. Cieszyły mnie promienie słońca, które twarz mi muskały, choć szybą były ode mnie oddzielone. Wstawiłam wodę na kawę, by zaparzyć ją w ulubionej filiżance. Usiadłam w pracowni przy białym biurku z drewnianym blatem, obok wielkiego okna. Wpada mi przez nie ptasi śpiew, prawdziwy koncert jakby tylko dla mnie. Powoli wyciągnęłam z szuflady potrzebne materiały – arkusze papieru, nożyczki, tubki z klejem, farby akrylowe, ołówki i pisaki, etc. Wzięłam się za tworzenie kartek z motywem kobiet w otoczeniu kolorowych kwiatów. Chciałam, aby płynęła z nich moc i dobra energia. Lubię spędzać czas w ciszy, tworząc. Pasje wypełniają dzień po dniu i dodają głębi, czasem skrzydeł, a czasem poprawę humoru.

Udało mi się stworzyć zestaw sześciu kartek w formie kwadratu z wizerunkiem subtelnych kobiet w otoczeniu ogromnej ilości wiosennych kwiatów. Wśród nich znajdziemy przepiękne tulipany, smukłe szafirki, hiacynty o dużych cebulach, lekkie krokusy o otwartych w pełni kielichach, a także słoneczne żonkile. Dominujące barwy to ciepłe żółcie, mocne czerwienie, intensywne błękity, a także rozbielone fiolety i kremowe biele. Na moich kartkach tańczą kolorowe motyle oraz ważki. Oprócz tego zrobiłam chlapania ze złotej farby akrylowej w odcieniu złota dukatowego. Co więcej użyłam półperełki w różnych rozmiarach, które nadają pracy elegancji i błysku. Warstwy ilustracji sprawiły, że projekt jest magiczny. Gotowe kartki okolicznościowe są niezwykle energetycznie, a to za sprawą radosnej i wiosennej kolekcji Tulip Love marki Craft O’Clock. 

Kartki ręcznie robione z motywem pięknych i zwiewnych kobiet w otoczeniu bogactwa kwiatów. Dominujące kolory to słoneczna żółć, ciepła czerwień, delikatny fiolet oraz jasny błękit. Kartki mają wymiary 14x14cm.

Przygotowane przeze mnie kartki zgłaszam do wyzwania organizowanego przez Art Piaskownice o tematyce Kwiaty „na płasko” czy 3D?. Zdecydowałam się interpretować kwiaty płaskie wycięte z arkuszy papierów przeznaczonych do scrapbookingu.

.

Pozdrawiam,