Kartki z czarownicą, czarnym kotem, sową i dyniami

Jesienią nie może zabraknąć ciepłej i aromatycznej zupy dyniowej oraz wieczorów spędzanych z M. i kotami w przytulnym, ciepłym domu, gdy za oknem dokucza coraz to większy chłód, a dni stają się coraz krótsze. Spędzamy dużo czasu oglądając seriale, po wielu sezonach fanastycznego serialu z gatunku dark fantasy Supernatural, sięgneliśmy po amerykański serial fantastyczny stworzony na podstawie serii powieści Lisy Jane Smith pod tytułem Pamiętniki wampirów. Zawsze na wieczór szykuję pyszności m.in. niewielkie kanapeczki z pieca z pomidorami i serem mozarella, pieczoną dynie z oliwą i czosnkiem, makaron z tuńczykiem i pesto paprykowym, domowa pizza, kopytka zapiekane z dynią i ciecierzycą, etc. Jest też humus w trzech smakach i pokrojone do niego w słupki świeże warzywa oraz kolorowe sałatki. Lubimy jeść dobrze i zdrowo.

Lubię też zaszyć się w pracowni i tworzyć. Tak mnie zauroczyła kolekcja papierów Trick or Treat marki Alchemy od Art, że stworzyłam tradycyjne kartki okolicznościowe. Powstała kolekcja trzech kartek z napisami w ciepłych, jesiennych kolorach. Z elementów do wycianania użyłam przede wszystkim motyw uroczej czarownicy z rudymi, kręconymi włosami, czarnego kota w otoczeniu pomarańczowych dyń, a także fioletowej sowy. Są też mroczne słodkości – babeczki z pajęczynami i ogromnymi pająkami oraz piętrowy tort. Wokół latają nocne motyle i przyjazne duchy. Kartki, które wykonałam są naprawdę warstwowe, pełne wypukłych elementów podklejonych od spodu kosteczkami przestrzennymi oraz twardą tekturką. Praca nad nimi była bardzo przyjemna i lekka, powstałe prace bardzo mi się podobają.

______
Sprawdź koniecznie

Kartki ręcznie robione z wykorzystaniem kolorowych papierów przeznaczonych do scrapbookingu z motywem jesiennym nawiązującym do halloween. Kartki mają wymiary 14x14cm.

.

Ciepłej jesieni!