Kartka w formie pudełka z kolekcją papierów Trick or Treat

Nigdy nie byłam zwolenniczką Halloween, nie przebierałam się i nie celebrowałam tego dnia. Lubię popatrzeć jak dzieci sąsiadów przebierają się w wymyślne stroje i chodzą od drzwi do drzwi po cukierki. Sama w ubiegłym roku przyjęłam kilka czarownic, kościotrupów i duchów, częstując ich słodyczami. W tym roku przygotuję babeczki dyniowe oraz piernikowe, obleję je grubą wartwą mlecznej i karmelowej czekolady, zapakuję w foliowe woreczki i będę rozdawać dzieciakom z klatki. Kolekcja papierów Trick or Treat marki Alchemy of Art nawiązuje do Nocy Czarów. Wsród elementów do wycianania znajdziemy słodkie czarownice w czarnych strojach i spiczastych kapeluszach, zwiewne duszki, pajęczyny, pająki i nietoperze, flakoniki z mrocznymi eliksirami, miotły i kotły czarownic. Do tego wszystkiego czarne koty, ogromne dynie i wydrążone z dyń latarnie, cukierki pomarańczowe, babeczki i torty udekorowane strasznymi dekoracjami. Kolekcja utrzymana w odcieniach pomarańczu, czewieni, fioletu oraz czerni. Doskonale łączy się z kolekcją papierów do scrapbookingu Gold Autumn. 

Przygotowałam kartkę w formie pudełka. Brdzo lubię tę formę z tego względu, że są aż cztery powierzchnie do udekorowania w jednym projekcie. Możemy zaszaleć i każdą z nich ozdobić w inny sposób. Każdą ściankę ozdobiłam elementami wyciętymi z bloczków przeznaczonych do scrapbookingu. Wycięte elementy przybrudziłam przy krawędziach woskiem w kolorze antycznego brązu. Na środku kartki umieściłam taczkę wykonaną z tekturki w naturalnym kolorze. Z lekkiej glinki schnącej na powietrzy zrobiłam niewielkie dynie, które następnie pomalowałam farbami akrylowymi w odcieniach pomarańczu, żółci, bieli i zieleni. Całą kartkę schlapałam farbą akrylową w kolorze turkusowym, stanowi kontrast do ciepłych odcieni oranżu oraz pięknych fioletów. Wieko przewiązałam tasiemką z gniecionego materiału w kolorze miętowej zieleni. Nadało to pracy niezwykłego uroku. Kartkę z kolekcją papierów Trick or Treat podaruję swojej siostrzenicy, która uwielbia Halloween. Co roku przebiera się i chodzi po okolicy zbierać cukierki do koszyczka w kształcie dyni. Myślę, że będzie zadowolona.

______
Sprawdź koniecznie

Kartka w formie pudełka powstała z wykorzystaniem kolorowych papierów przeznaczonych do scrapbookingu z motywem strasznie uroczych duszków, czarownic, dyń, czarnych kotów, etc. Dodatkowo z wykorzystaniem dyń wykonanych z lekkiej masy oraz tekturek. Kartka ma wymiary 10x10cm.

.

XOXO